دی
۲۲
۱۳۹۱

آموزش گام به گام نصب ویندوز۷ windows

install win7 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

آموزش گام به گام نصب ویندوز۷ windows

نصب سیستم عامل از نخستین کارهایی بوده که برای کار با رایانه باید انجام شود. بیشتر افراد این کار را به فروشنده سیستم  واگذار کرده اند.ولی همان طور که می دانید پس از مدتی ویندوز به علت وجود ویروس های مخرب و البته استفاده عادی از بخشهای گوناگون، دچار ایرادهایی می شود که کند شدن سیستم و هنگ کردن های متوالی را به همراه دارد. پس در این مواقع لازم است که به فکر نصب  سیستم عامل تازه ای باشید.

آموزش گام به گام نصب ویندوز۷ windows

اگر برای نخستین بار است که ویندوز ۷ را روی سیستم خود نصب می کنید باید یک سری موارد را مد نظر قرار دهید که در زیر به آن اشاره خواهد شد.

سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز هفت

 • پردازنده ای (CPU) با قدرت دست کم  ۱ گیگاهرتز ( ۳۲ و ۶۴ بیتی)
 • ۱ گیگا بایت حافظه سیستم(RAM)
 • 16 گیگابایت فضای مورد نیاز برای ذخیره در هارد دیسک
 • کارت گرافیکی با قدرت دست کم  ۱۲۸ مگابایت
 • درایو نوری  DVD

نگارش ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی را نصب کنم؟

در این گام تصمیم با  شماست که بخواهید کدام سیستم(  ۳۲ یا ۶۴ بیتی )را نصب نماید. برخی از دیسک های نصب و راه اندازی ویندوز ۷  شامل هر دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی از ویندوز ۷ است. در واقع، نسخه ۶۴ بیتی ویندوز۷  مقدار زیادی از حافظه سیستم (RAM) را به طور موثرتر از سیستم های ۳۲ بیتی به کار میگیرد. بنابراین اگر سیستم شما دارای ۳ گیگا بایت حافظه رم  می باشد نصب  نسخه  ۶۴ بیتی میتواند بهترین انتخاب باشد.  بیشتر برنامه های طراحی شده برای نسخه های ۳۲ بیتی در نسخه ۶۴ بیتی نیز به درستی کار می کنند. و اگر با برخی از نرم افزارها  مشکل داشتید می توانید از گزینه XP Mode استفاده کنید.

آغاز نصب ویندوز هفت

ابتدا DVD ویندوز هفت را درون درایو دی وی دی سیستم قرار دهید. سپس کامپیوتر را خاموش و دوباره روشن کنید. و رایانه را با DVD راه اندازی کنید. راه اندازی رایانه با DVD به آن معناست که کامپیوتر شما با فایلهای درون دیسک DVD اجرا شود و از هارد استفاده نکند. برای انجام این کار باید وارد setup مادربرد شده و بوت (boot)سیستم را از هارد به درایو DVD تغییر دهید . این کار در مادربردهای  گوناگون متفاوت است ولی  به احتمال زیاد بعد از دوباره روشن کردن سیستم با نگه داشتن دکمه Delete پنجره تنظیم بوت سیستم نمایان شود. در این پنجره به دنبال گزینه boot بگردید و آن را به DVD-R/W Drive  تغییر دهید. در مادر برد های شرکت گیگا بایت با فشردن دکمه F12 می توانید به راحتی بوت شدن سیستم را تغییر دهید. در بسیاری از مادربردها بعد از قرار دادن DVD  و روشن کردن سیستم و پیش از راه اندازی با هارد از شما در مورد راه اندازی با DVD سوال می شود(Press any key to boot from CD) در این حالت با فشردن یکی از دکمه های صفحه کلید،(هر دکمه ای) سیستم  با DVD نصب ویندوز راه اندازی خواهد شد.

install win7 s1 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

پس از اینکه سیستم دی وی دی را برای نصب ویندوز شناسایی نمود صفحه بالا نمایش داده می شود و فایلهای نصب را از درون DVD اجرا می کند.

install win7 s2 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

 

و در گام بعدی صفحه شروع ویندوز، نمایش داده می شود.

install win7 s3 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

ویندوز ۷ برخلاف سایر نسخه های قدیمی تر کاملا به صورت گرافیکی مراحل نصب را نمایش می دهد در پنجره بعدی میتوانید زبانی برای نصب به عنوان زبان اصلی استفاده در کیبورد را انتخاب کنید ولی بهتر است که در این مرحله هیچ یک از انتخاب های پیشفرض را تغییر نداده زیرا بعد از نصب کامل ویندوز میتوانید زبان ، واحد پول وتاریخ کشور خودتان را به ویندوز اضافه کنید فقط در این پنجره با زدن دکمه Next به مرحله بعدی بروید.

install win7 s4 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

اگر میخواهید که ویندوزی که قبلا نصب کرده اید را تعمیر کنید میتوانید روی جمله “Repair your computer” کلیک کنید و مراحل آن را دنبال کنید تا ویندوزتان تعمیر شود. ولی اگر هدف شما تنها نصب نسخه ای تازه از ویندوز است فقط کافیست روی دکمه “Install now” کلیک کنید.

install win7 s5 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در مرحله بعد، با تیک دار کردن مربع کنار جمله ” I accept the license terms ” و پذیرفتن مجوز بر روی دکمه “Next” کلیک کنید.

install win7 s6 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در پنجره بعدی اگر قصد به روز کردن سیستم عامل، خود را دارید می توانید از گزینه “Upgrade”  استفاده کنید تا به این روش همه تنظیمات انجام شده بر روی سیستم عامل قبلی شما دست نخورده باقی بماند. ولی اگر تنظیمهای خاصی ندارید  و می خواهید  ویندوز جدیدی نصب کنید بهتر است گزینه “Custom advanced ” را انتخاب کنید.

install win7 s7 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در پنجره بعدی از میان درایوهای موجود در هاردتان یکی از درایوها را انتخاب کنید ولی بهتر است که اولین درایو یا همان “C”  را برای نصب ویندوز انتخاب کنید. اگر قصد پارتیشن بندی، گسترش، حذف، یا فرمت پارتیشن، هارتان را دارید و یا می خواهید که درایوی را به  بخشهای کوچک تقسیم کنید می توانید از گزینه “Drive options advanced” استفاده کنید. و در پایان بعد از انتخاب محل نصب ویندوز بر روی دکمه “Next” کلیک کنید.

install win7 s8 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

درگام بعدی سیستم شروع به نصب و کپی کردن فایلهای موجود در DVD بر روی هارد کرده و شما باید برای چند دقیقه منتظر بمانید که این زمان بستگی به سخت افزارتان دارد.

نکته : در این مرحله  و همه مراحل نصب اگر سیستم خود  را راه اندازی مجدد نمود به هیچ یک از کلید های صفحه کلید دست نزنید. و اجازه بدهید که خود سیستم بالا بیاید.

install win7 s9 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windowsدر این قسمت نام کاربری خود را برای ورود به سیستم انتخاب کرده در بخش “Type a user name” وارد نمایید و همچنین نامی را برای کامپیوتر خود در بخش پایین وارد کنید. و در پایان روی دکمه “Next” کلیک کنید.

install win7 s10 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در این پنجره اگر برای ورود به ویندوز، قصد تعریف  رمز ورود را دارید پسورد مورد نظرتان را، در دو مستطیل پیش روتان وارد نماید. مستطیل یکم  برای وارد کردن رمز و مستطیل دوم برای اطمینان از درست تایپ کردن رمز می باشد.اگر از کامپیوترتان در محیطی امن استفاده میکنید و یا اطلاعات خاصی روی سیستم تان ندارید از قرار دادن رمز برای ورود صرف نظر کنید.زیرا فراموش کردن آن با دردسرهایی همراه خواهد بود. بعد از انجام این کار روی دکمه “Next” کلیک کنید.

install win7 s11 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در این بخش شماره سریال قانونی ویندوز را، در تنها مستطیل این پنجره وارد کنید یا اینکه با تیک دار کردن مربع کوچک کنار جمله “Automatically activate windows when I am online ” فعال کردن ویندوز را به زمان نصب کامل و اتصال کامپیوترتان به اینترنت واگذار کنید. پس از انجام یکی از موارد عنوان شده دکمه “Next” را بزنید.

(در صورتی که می خواهید از کرک ویندوز استفاده کنید فقط مربع کنار “Automatically activate windows when I am online” را تیک دار کنید)

install win7 s12 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در قسمت بعدی می توانید یکی از گزینه های موجود در پنجره را انتخاب کنید. ولی پیشنهاد ما استفاده از گزینه یکم است که تنظیم های پیشفرض ویندوز را برایتان پیاده می کند.

install win7 s13 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در این مرحله منطقه زمانی، تاریخ و ساعت دقیق را تنظیم کنید(برای ایران انتخاب زمان ۳:۳۰ +) و با کلیک روی دکمه “Next” به مرحله بعد بروید.

install win7 s14 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

ویندوز شما به همین راحتی نصب شد.

برای فعال کردن ویندوز میتوانند نرم افزار active کردن ویندوز را  با جستجوی واژه های

” دانلود نرم افزار فعال سازی ویندوز ۷″ در موتورجستجوی گوگل دریافت کرده و ویندوزتان را فعال کنید.

install win7 16 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

 

برای مشاهده فعال بودن ویندوزتان روی آیکن Computer راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره باز شده با دیدن واژه های “Windows is activated”ویندوز شما فعال شده است.

پیروز و پایدار باشید.

install win7 s17 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

درباره نویسنده: پی سی کمک

آرمان سایت "پی سی کمک"یاری رساندن به هم میهنان گرامی در زمینه کار با رایانه و رفع خطاهای ویندوز و دیگر سیستم های عامل است. با دیدگاه و پیشنهادهای خود دلگرمی را، برای پیگیری کار به ما هدیه دهید.

۵۱۲ دیدگاه + فرستادن دیدگاه

 • سلام آموزش کاملی بود من این مطلب را خوانده بودم در قسمت نصب ویندوز ۷ مشکل داشتم خیلی به دردم خورد سایت شما گویا تره

  • سلام
   با تشکر از شما
   پیروز و پایدار باشید

 • سلام وقتی که رو صفحه بوت میاد منظورم اون صفحه ای که علامتهایی مثل امپر داره هم صفحه کلید هم ماوسم از کار میفته چکار کنم

  • سلام دوست من
   دکمه delet را نگه دارید تا وارد بایوس شوید.
   سپس در صفحه ای که به نمایش در خواهد آمد گزینه advanced setup را با دکمه های بالا پایین کیبورد و زدن اینتر انتخاب کنید پس از آن ۱st Boot Device را به CDRom تغییر دهید. و در پایان نیز با ذخیره نمودن تنظیمات، سیستم تان را دوباره راه اندازی نمایید.
   در پایین این صفحه ای که شما توصیف کرده به احتمال زیاد برای وارد شدن به بایوس دکمه هایی را معرفی نموده است به پایین صفحه دقت کنید.

 • آلی بود

 • سلام با تشکر از راهنمای تان خیلی خیلی خوب بود با تشکر

 • بسیار خوب بود ممنونم

 • زمانی که باید یه پارتیشن بسازی و ویندوز را نصب کنیم هر پارتیشنی که درست میکنم ارور میده میگه که ویندوز نمیتونه تو این پارتیشن نصب بشه خیلی کلافه شد وقتی هم که ویندوز را تو همون وضع نصب میکنم دو ساعت بعد خراب میشه دیگه بالا نمیاید خواهشان راهنمایییم کنید با تشکر

  • سلام دوست من
   برای نصب ویندوز جدید درایو قبلی ویندوز تون رو انتخاب کنید.
   به احتمال زیاد شما بخشی از هاردتون که قابلیت پارتیشن بندی رو ندارد برای ساخت پارتیشن انتخاب کرده اید.(به علت کم بودن فضای هارد)
   برای پارتیشن بندی دقت کنید زیرا ممکن است اطلاعات تان را به اشتباه پاک کنید.

 • windows canot instal in partitan0.1 الان وقتی میرم هیچ کدوم ازپارتیشنام نیست پارتیشن جدید هم نمیسازه

  • در مرحله ای که انتخاب پارتیشن رو برای نصب نشون میده روی واژه های Drive option کلیک کنید و درایوی که ویندوز قبلی در آن نصب شده بود رو فرمت کنید.
   اگر نشد این مراحل رو دنبال کنید
   سیستم رو ری استارت کنید و قبل از اینکه کاری انجا بگیره دکمه دیلت رو نگه دارید تا بایوس تون ظاهر بشه توی بایوس به بخش advanced boot رفته و ببینید که هاردتون شناسایی میشه یا نه. اگر شناسایی شده دوباره مراحل نصب رو انجام بدید واگه به نتیجه نرسیدید کارهای زیر رو انجام بدهید مهم اگه مراحل زیر رو نمیتونید انجام بدهید به متخصص مراجعه کنید و در صورتی که با برق کار نکردید حتما از بزرگتر ها کمک بگیرید
   اگر به نتیجه نرسیدید کامپیوتر رو کاملا خاموش کرده و دو شاخه رو از پریز برق جدا کنید سپس یک بار دکمه پاور رو بزنید تا برق کاملا تخلیه بشه بعد درب کیس تون رو باز کنید و قبل از اینکه کاری انجام بدهید انگشت تون رو به بخشی از کیس که هیچ رنگی نداره بزنید (برای تخلیه شدن الکتریسیته ساکن بدنتون) سپس کابلهای برق و دیتای هاردتون رو( با دقت و با توجه به خار های نگه دارنده) از هارد جدا نمایید و دوباره وصل کنید سپس رم سیستم تون رو هم جدا کنید و دوباره در سر جای خودش قرار دهید
   (افرادی که کار نصب ویندوز و کلا تعمیرات ساده سیستم رو انجام می دهند مثل من و شما افراد عادی هستند فقط دقت و مطالعه بیشتر دارند)
   بعد از انجام همه کارها دوباره مراحل نصب ویندوز رو انجام بدهید.
   پیروز و پایدار باشید.

 • رفتم avanced boot نداشت advanced setup داشت بعد اینکه یعنی چی شناسایی کرد بعد اگه دستمو نز به بدنهی بیرنگ کیس برق مگیرتم

  • اگه برق رو قطع کنی دوشاخه رو از برق بکشی و دکمه پاور رو بزنی خیر.
   یعنی اینکه first boot رو می تونی هارد معرفی کنی؟
   ایمیلتون رو چک کنید

 • وقتی میرم تو قسمت پارتیشن بندی یه دونه درایو هست که بدرد نمیخوره پارتیشن جدید هم نمیسازه تمام اطلاعاتم پاک شده

  • هاردتان خراب شده است با یک cd مدیریت هارد که قابلیت بوت دارد می توانید مشکل را حل کنید و فایل های خود را بازیابی کنید.
   Paragon Partition Magic نرم افزاری مناسب برای انجام این کار است
   البته قبل از هر کاری روش کار با نرم افزار را یاد بگیرید.

 • وقتی رو ارور پارتیشن کلیک می کنم میگه windows cannot be install to this disk . the computer,s hardware may not support booting to the disk controller enablad in the computer.windows cannot be installed to this disk. the disk may fail soon.if other hard disk are availabe ,lnstall windows to another location

 • سلام
  برای نصب ویندوز روی کامپیوتر جدید که قبلا هیچ ویندوزی نداشته باشه باید چه کار کنم؟ در ضمن این کامپیوتر سی دی هم نمی خوره و حتما باید از روی فلش این کار رو انجام بدم.
  ممنون

  • برای نصب ویندوز در هارد جدید در بخش تنظیمات و انتخاب پارتیشن، دی وی دی ویندوز گزینه Drive option را انتخاب کرده و بخشی از هارد را برای نصب ویندوز انتخاب کنید بهتر است اندازه آن حدود ۳۰ گیگا بایت باشد سپس در درایوی که ساخته اید ویندوز نصب کنید.
   در رابطه با بخش دوم پیام شما باید گفت که
   به چندین روش می توانید این کار را انجام دهید ولی مشکل اینجاست که در اکثر موارد سخت افزار سیستم تان از این روشها پشتیبانی نمی کنند و نتیجه ای در پایان کار نخواهد داشت.
   ۱-روش بهره گیری از داس ویندوز و تغییر در فلش مموری برای انجام این کار تنها کافیست که در جستجوی گوگل “بوت کردن فلش دیسک” یا واژه هایی از این دست را تایپ کرده و از نتایج به دست آمده بازدید کنید.
   ۲- روش استفاده از نرم افزار FlashBoot نرم افزار فوق را نیز با جستجو در اینترنت خواهید یافت.
   در پایان اگر با این روشها به نتیجه نرسیدید باید برای خریدن “dvd درایو قابل حمل” اقدام کنید که به مراتب کار ساده تر و کم دردسر تری خواهد بود.

 • سلام و خسته نباشید من میخوام زمان بین دو ویندوز رو که میخوایم انتخاب کنه رو کم کنم . چیکار باید بکنم؟
  با تشکر

  • منظورتان مفهوم نیست
   لطفا بیشتر توضیح دهید

 • سلام ویندوز ۷ هست می خوام دوباره نصب کنم این مراحل رو رفتم سوال وقتی درایو انتخاب کردم اون درایو فرمت میشه یا با همون اطلاعات نصب میشه ؟ باتشکر

  • فرمت می شود و همه فایلهای درون آن نیز پاک خواهد شد.

 • سلام.ویندوز هفت روی کامپیوتر من نصب شده ولی کامپیوترم ویروس داره و هی مشکل ایجاد میکنه میخوام ویندوز جدید نصب کنم و ویندوز قبلیم حذف بشه ولی اطلاعاتم از بین نره.چکار کنم؟؟؟

  • درود
   اطلاعات ضروری و مهمی که در درایو c (یا هر درایوی که ویندوز در آن نصب شده است) را در درایوی دیگر کپی کنید(اطلاعات شما در درایو C پوشه Users ذخیره می شود) سپس ویندوز جدید را نصب کرده و پس از نصب سخت افزار بدون اینکه وارد جای شوید(هیچ یک از درایو ها را باز نکنید) یک آنتی ویروس به روز نصب کنید و سیستم را ویروس یابی نمایید.
   سعی کنید هیشه آنتی ویروستان را به روز کنید

 • سلام.این تصاویری که شما گذاشتین بیشترشون موقع نصب ویندوز تو کامپیوترم اصلا نمیان و صفحات دیگه ای میاد که بالاش نوشته re image و backup من چیکار کنم:((((((((( مشکل از دی وی دی ویندوز یا چیز دیگه؟؟؟!!!

  • احتمالا درست تشخیص داده اید. با یک DVD ویندوز دیگر ویندوز تان را نصب کنید.
   پیروز و پایدار باشید

 • سلام من ویندوز ویستا رو ,روی لپ تاپم نصب کردم خیلی راحت و بدون دردسر انجام شد ولی هر کاری میکنم رو سیستمم نصب نمیشه نمیدونم چرا تا مراحل نصب میره ها ولی تو قسمت انتخاب هارد ارور میده تمام برنامه هامم فرمت کردم ولی اصلا جواب نمیده بعد اینکه اگه زحمتی نیس میشه جواب سوالم رو به ایمیلم بدین ممنون.

  • برخی از نسخه های ویندوز تنها برای لپ تاپ ارائه شده اند و قابلیت نصب بر روی کامپیوتر های رومیزی را ندارند

 • mamnun kheyli sade va karbordi va mokhtasaro mofid bud.mer30

 • بد نبود خیلی کشش دادی

 • سلام من دنبال روشی برای نصب ویندوز ۷بودم تااینکه باسایت شما آشنا شدم با اجازتون یه کپی برمیدارم تا داشته باشم برا موقعی که خواستم ویندوزو نصب کنم اگرم مشکلی داشتم دوباره به شما مراجعه میکنم ممنون

 • mer30.khob bod.manam hamin kararo kardam va vindozam ham khob nasb shod.vali alan yeki az drivam nist.mishe rahnamaee konid

  • روی آیکن my computer در دسکتاپ راست کلیک کنید و گزینه manage را انتخاب نمایید سپس در پنجره ای که ظاهر میشود در بخش سمت چپ روی Disk Management کلیک کنید تا تمامی درایوهای کامپیوتر تان به نمایش درآید سپس روی درایوی که در مای کامپیوتر دیده نمی شود. کلیک کرده و بعد راست کلیک کنید. و گزینه change drive latter and paths را برگزینید در پنجره به نمایش در آمده روی دکمه Add کلیک کنید و در پنجره بعدی روی Ok کلیک کنید درایوتان به نمایش در خواهد آمد.
   توجه: این یکی از ترفند های مخفی کردن درایو از دید دیگران نیز به شمار میرود.
   برای مخفی کردن مراحل را دنبال کرده و در پنجره change drive latter and paths روی دکمه Remove کلیک کنید. درایوتان پنهان خواهد شد.(اطلاعات تان پاک نمیشود)

 • سلام
  مدتی است بعد از روشن کردن لپ تاپم با پیغامی مواجه میشم و این موضوع باعث شده از یه سری از برنامه هاو… نمی تونم استفاده کنم و در کل سرعت اجرای برنامه ها و سیستمم پایین اومده.می خواستم بدونم برای حل این مشکل باید ویندوزمو عوض کنم یا راه حل دیگه ای هم وجود داره؟پیغامی که ظاهر میشه اینه:
  c:\windows\system 32\dxgi.dll is either not designed to run on windows or it contains an error. Try installing the program again using the original installation media or contact your system adminstrator or the software vendor for support.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • درود
   فایل dxgi.dll را دانلود کنید و در مسیری که نوشته اید قرار دهید. در صورتی که مشکل برطرف نشد اگر دوباره ویندوز نصب کنید بهتر خواهد بود. زیرا به مرور زمان بعضی از فایلهای با نصب برخی از نرم افزار ها پاک شده و ویندوز به درستی کار نمی کند در صورتی که برای آدرس دانلود مشکل دارید واژه dxgi.dll را در گوگل جستجو کنید و از نتایج بازدید نمایید.
   یکی دیگر از دلایل این مشکل مربوط است به نصب نبودن دایرکت ایکس نرم افزار را دانلود کرده و نصب کنید.
   پیروز و پایدار باشید.

 • سلام خسته نباشید خوبه چند تا سوال دارم
  ۱_میتونیم کاری کنیم که سیستم به حالت عادی برگرده مثلا ویندوز ۸ بوده وی عالمه پوشه ذخیره کردم ولی الان ی ویندوز ۸ جدید اومد
  ۲_میشه که سی دی ویندوز ۷ یا سون فقط برا لپ تاپ باشه و بدرد کامپیوتر نخوه؟
  ۳_اگه دیسکی هیچ سی دی رو باز نکنه برا چیه؟
  ممنون میشم اگه جواب بدیم

  • با عرض پوزش :پرسش نخست تان را به درستی متوجه نشدم اگر منظورتان این است که فایلهای تان پاک شده برای بازگردانی آنها در درایوی که پاک شده است هیچ کاری انجام ندهید (چیزی کپی نکنید)و با نرم افزار های ریکاوری فایلهایتان را بازیابی نمایید.
   ۲ در پاسخ به سوال دومتان باید گفت که برخی از ویندوز ها تنها برای لبتاپ یا پی سی ارائه شده اند البته نسخه های قدیمی تر این مشکل را دارند.
   ۳ ممکن است که چشمی لیزر درایوتان ضعیف شده باشد پس به فکر خرید یه درایو تازه باشید

 • kheyli kheyli mamnoon

 • سایت خوبی دارید.ممنون
  یه مشکلیداشتم توی نصب میشه لطفا راهنمایی کنید.بازم متشکر
  ویندوزلپ تاپم ۷ بود وقتی روشنش کردم صفحه دسک تاپ با تمام آیکن هاش ظاهر نمیشد فقط مستقیما پنجره my document ظاهر میشد تصمیم گرفتم ویندوز عوض کنم حالا که تا نصف مراحل نصب رو میره این error رو میده میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست.ممنون میشم
  windows cannot install required files.the file may corrupt or missing.make sure all file required for installation are available,and restart the installation.
  Error code:80070017

  • دوست گرامی به احتمال بسیار دیسک (DVD)ویندوزتان مشکل دارد زیرا برخی از فایلهای مورد نیاز برای نصب ویندوز وجود ندارد(DVD خش دار یا فاسد شده است). با یک دیسک (DVD) دیگر نصب ویندوز را انجام دهید.
   پیروز و پایدار باشید.

 • بازم ممنون.موفق به نصب ویندوز شدم.
  ولی یه سوال دیگه؟؟؟
  شنیدم بعد از اتمام نصب ویندوز ۷ باید کرک اون رو هم نصب کنم میشه راهنمایی کنید کدوم پوشه رو باید از تو سی دی نصب کنم.مرسسسسسسسسسسسسسی

  • همان گونه که در آموزش توضیح داده شده است نخست از اکتیو بودن ویندوزتان مطمعن شده زیرا در هنگام نصب ویندوز نرم افزار فعال سازی ویندوز به صورت خود اجرا عمل کرده و ویندوز را کرک میکند.در صورتی که ویندوز کرک نشده بود.
   باید پوشه ای به نام crack درون DVD وجود داشته باشد.
   اگر نبود از سایتهای دانلود کرک ویندوز را دانلود کرده و با توجه به راهنمایی ارائه شده در سایت دانلود ویندوز را کرک کنید.

 • سلام خدمت شما.من ویندوز ۷ روی لپ تاپم دارم حالا میخوام دوباره ویندوز ۷ روش نصب کنم(۱ساله عوض نکردم).تو قسمتی که ( custom (advanced رو می زنیم همه درایو هایی که داشتم رو نشون میده یا باید دوباره چند تا درایو بسازم ؟آخه نمی خوام اطلاعات سایر درایوهامو از دست بدم.با تشکر

  • درود
   اطلاعات کامل(حجم، میزان فضای آزاد ، فضای مصرفی) درایوی که قصد دارید در آن ویندوز نصب کنید را به خاطر بسپارید. تا هنگام نصب ویندوز تنها درایو مربوطه را انتخاب نمایید. و دیگر درایو ها را به اشتباه پاک نکنید.
   برای نصب ویندوز نیازی نیست که دوباره درایو تازه ای بسازید. همه پارتیشن های سیستم تان در هنگام نصب ویندوز قابل مشاهده هستند.
   قبل از نصب ویندوز حتما درایور های سخت افزاری لپ تاپ تان در دسترس باشند. cd یا dvd سخت افزار
   پیروز و پایدار باشید

 • داداش دمت گرم سایتت فوق العّادّهست . به کمک تو تونستم ویندوز سونم رو نصب کنم.

 • با سلام، ممنون از راهنماییتون.می خواستم بدونم چجوری setup مادربورد رو بالا بیارم delete یا هر F که میزنم یه صفحه مشکی میاد که سه تا گزینه windos 7 , windows 7 loader xe , windows memory diagnostic دیده میشه ،روی ویندوز ۷ که برم میتونم f8 بزنم منم این کار رو کردم یه سری گزینه اومد که یکیش logging boot… بود منم زدم ولی اتفاق خاصی نیوفتاد و ویندوز بالا اومد.لپ تاپ من ایسوس هست. با تشکر

  • سلام
   برای ورود به بایوس دکمه های delete یا F12 را در هنگام بالا آمدن سیستم نگه دارید.
   و در صورتی که نتیجه ای حاصل نشد دکمه F2 را برای ورود به بایوس آزمایش کنید.
   هنگام بالا آمدن سیستم و بعد از لوگوی شرکت سازنده در بیشتر لپ تاپ ها نگه داشتن دکمه F2 ورود به بایوس را در پی خواهد داشت.

 • سلام من ویندوز سون رو نصب کردم ولی ویندوز خیلی دیر بالا میاد چیکار باید بکنم؟

  • درود
   سخت افزار سیستم تان را با موارد مورد نیاز نصب ویندوز مقایسه نمایید. در صورتی که پایین تر باشد دو راه در پیش رو دارید
   ۱ ارتقاء سخت افزار
   ۲ نصب ویندوز XP
   و همچنین در صورتی که درایور های (راه انداز) سخت افزار را نصب نکرده باشید این حالت ممکن است پیش بیاید.
   پیروز و پایدار باشید

 • بعد ببخشید یه سوال
  اگه ویندوز رو بعد از نصب اکتیو نکنیم چه مشکلی پیش میاد؟

  • بعد از ۳۰ روز غیر فعال خواهد شد
   اکتیو کردن ویندوز تنها چند کلیک ساده است.
   نرم افزار ویژه این کار را دانلود کرده و بر اساس راهنمایی های سایت دانلود ویندوز تان را اکتیو نمایید.

 • سلام به همه
  دوستان خواستم مشکلی رو مطرح کنم که امیدوارم چجوری رفع مشکل رو بلد باشید
  من میخوام ویندوز عوض کنم مشکل دارم مشکل ارور :the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error
  امیدوارم که راه حل این مشکل رو بدونید با تشکر
  راستی دوستان من جواب رو زوووووووود میخوام لطفا

  • درود
   خطایی که منظور شماست دقیقا در کدام بخش ظاهر می شود
   توضیحات بیشتری بنویسید

 • با تشکر از شما من یبار دیگه ویندوز رو نصب کردم اون مشکل دیر بالا اومدن حل شد ولی یک مشکلی که هست اینه که بعد نصب ویندوز بعضی از نرم افزارا مثل نرم افزار راه انداز پرینتر و کارت گرافیک نصب نمیشه وقتی هم بازی نصب میشه خطای گرافیکی میده
  اگه امکان داره رهنمایی کنید

  • شما باید درایور های ویژه ویندوز سون ۷ را که مربوط به سخت افزار سیستم تان می باشد. دانلود کرده و نصب کنید.

 • آقا خیلی مردی .دوست دارم…..
  واقعا دستت درد نه کنه برای اینکه وقت گذاشتی

  • خواهش میکنم

 • دست مریزاد

 • سلام
  واقعاً عالی بود،هر چی بگم کم گفتم،دستتون درد نکنه.
  من فقط یه مشکل داشتم اینکه من ویندوز رو کامل نصب کردم (اینم بگم که ویندوز رو از سایت softgozar دانلود کردم )،در اون پوشه ای بود برای قانونی کردن ویندوز ،من وقتی اونو میزنم میاد که با موفقیت عملیات در رجیستری انجام شد ولی وقتی میرم که ببینم ویندوز قانونی شده مینویسه که ۳۰ روز فرصت دارید،حالا من چیکار کنم؟

  • نرم افزار فعال سازی ویندوز را از سایتی دیگر دانلود کرده و طبق دستورالعمل ارائه شده در همان سایت، ویندوز را فعال نمایید.
   پیروز و پایدار باشید

 • سلام توضیحاتتون خیلی خوب بود ولی بعد از چند وقت بعد از ویروسکشی کامپیوتر رو ریستارد کردم و این ارور اومد warfault.exe-application error دلیلش چیه با تشکر.

  • دوست گرامی در مورد خطای به وجود آمده بیشتر توضیح دهید.
   در کدام بخش از ویندوز این خطا به نمایش در می آید.

 • با سلام من وقتی ویندوزمو عوض میکنم ویندوز قبلیمو چطوری میتونم پاکش کنم ؟ چون وقتی ویندوزه جدید نصب میکنم ویندوز قبلی پاک نمیشه خواهشا راهنمایی کنید با تشکر

  • لطفا نظرات را مطالعه فرمایید
   در پنجره ای که این جمله به نمایش در خواهد آمد
   which type of installation do you want نوع نصب را از شما خواهد پرسید گزینه custome را بزنید.
   و در مرحله پارتیشن بندی .درایوی که ویندوز قبلی در آن نصب شده بود را انتخاب کرده و گزینه فرمت را بزنید.
   و سپس همان درایو را برای نصب انتخاب کنید.
   پیروز و پایدار باشید.

 • دقیقا بعد از starting windows و وفتی که موس مشخص میشه ولی صفحه سیاهه و ارور دقیق اینه warfault.exe-application error:the instruction at 0x01060b98 referenced memory at 0×00000000.the memory could not be read.click on ok to terminate the program.وقتی که ok رو میزنم دوباره میاد.اگر ویندوزم رو دوباره نصب کنم ممکنه درست بشه؟ممنون

  • دوست گرامی رم Ram سیستم شما مشکل دارد.
   کامپیوتر را خاموش کرده و دوشاخه آن را از پریز جدا کنید. سپس یک بار دکمه روشن کردن کامپیوتر را بزنید. در کیس را باز کنید و انگشت خود را جهت تخلیه بار الکتریکی بدن تان به بخشی از کیس که رنگ ندارد بزنید و در پایان رم سیستم را را با توجه به خار های نگهدارنده از مادر برد جدا کرده(هر دو خار را در جهت طول رم به سمت عقب بکشید) و دوباره با دقت در جای قبلی خودش قرار دهید.
   در کلیه مراحل باید دوشاخه از پریز جدا باشد و برق قطع باشد.
   اگر جوابی حاصل نشد دوباره ویندوز را تعویض نمایید. و اگر باز هم مشکل پا برجا بود رم دیگری را روی سیستم تان قرار دهید.

 • سلام
  آقا من داشتم واسه یه بنده خدایی ویندوز سون نصب میکردم تو مراحل اخرش فکر کنم قبل از اون قسمتی که نام کاربری و اینا وارد میکنیم دقیق نمیدونم ولی تو همون مراحل که ریست میشه بعد که میاد بالا مانیتور سیاه میمونه ودیگه نمیشه بقیه مراحل نصب رو انجام داد
  من اون درایوی که ویندوز ایکس پی روش نصب بود رو دیلیت کردم حالا باید دیلیت کنم یا فرمت بعد سخت افزارش هم قدیمی نیست وکارت گرافیکشم جدیده
  لطفا هرچه سریع تر جوا بدین و پاسختون هم صحیح باشه چون طرف عجله داره وطاقت نداره که ویندوز سون دوباره نصب نشه

  • سلام
   گزینه delete برای حذف پارتیشن است و گزینه فرمت format محتویات درون پارتیشن را پاک میکند.
   برای نصب ویندوز تنها باید پارتیشن را format نمایید. و سپس همان درایو را برای نصب ویندوز انتخاب کنید.
   بهتر است دوباره ویندوز را نصب کنید.

 • خییلی عالی بود
  مرسی یه سوال ؟ با تعویض ویندوز اطلاعات هم پاک میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

  • ممنون
   بله اگر گزینه custome را در مرحله ای که نوع نصب را خواهد پرسید،انتخاب نمایید. بالای پنجره مربوطه در این گام جمله which type of installation do you want دیده می شود.

 • salam mamnoon matalebetoon kheiliii mofid bood,ama in baraye nasbe windows baraye pc hast ya laptop?

  • نصب ویندوز در لپ تاپ و دسکتاپ فرقی ندارد.
   هر دو به یک روش نصب میشوند.

 • سلام.ویندوز من xp هست خواستم ویندوز ۷ نصب کنم.اما کامپیوتر رو که روشن می کنم پیغام:windows could not start because the following file in missing or corrupt :
  \windows\system32\config\system\
  you can attempt to repair this file by starting windows setup using the original setup cd-rom.
  select r at the first screen to start repair
  دیده میشه، من سی دی ویندوز xp رو ندارم.در ضمن می تونم ویندوز ۷ نصب کنم بدون بالا اومدن ویندوز موجود اما یه سری فایل مهم روی دسکتاپ دارم که نمی خوام پاک بشن.حالا چه خاکی بر سرم بریزم؟دمای سی پی یو هم موقع روشن کردن ۳۵ هست بعد به ۴۱ میرسه.با تشکر

  • سلام دوست گرامی ویندوز xp شما نیاز به تعمیر دارد اما چون سی دی ویندوز را ندارید و می خواهید که ویندوز ۷ را نصب نمایید برای رفع این مشکل چند راه کار وجود دارد
   ۱ تهیه سی دی ویندوز XP و تعمیر سیستم و کپی کردن فایل های ضروری در جایی دیگر
   ۲ تهیه یک ویندوز Live و کپی کردن اطلاعات ضروری در درایوی دیگر (این سیستم عامل در برخی از مجموعه نرم افزارها ارائه شده است)
   ۳ استفاده از دیسک سیستم عامل لینوکس و بازیابی اطلاعات تان (سیستم عامل ابونتو گزینه مناسبی بوده که از سادگی و راحتی دراستفاده نیز برخوردار است)
   ۴ استفاده از نرم افزار های پارتیشن بندی که امکانات بی شماری را در اختیار کاربران قرار می دهند و البته بدون نیاز به سیستم عامل بوت می شوند پاراگون پارتیشن منیجرParagon Partition Manager از این دسته نرم افزارها می باشد.
   با انتخاب نخستین راه کار با دردسر کمتری روبه رو خواهید بود.
   پیروز و پایدار باشید.

 • سلام،من موقعیکه سی دی ویندوز رو داخل درایور گذاشتم تا ویندوز جدید نصب کنم، یه pageآبی رنگی بازمیشه و پیغام زیر رو میده:
  Enter password BIOS
  میخواستم ببینم راهی واسه disable کردن این پسورد هست؟

  • سلام
   اگر پسورد بایوس را دراختیار دارید به تنظیمات درون آن رفته و پسورد را غیر فعال نمایید و در غیر این صورت
   مراحل را به دقت تمام انجام دهید. و به زور متوصل نشوید.
   مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

   کامپیوتر را خاموش کرده و دوشاخه آن را نیز از برق بکشید.
   دکمه پاور را جهت تخلیه برق درون کیس یک باز بفشارید.در کیس را باز کنید.به بخشی از بدنه کیس که هیچ گونه رنگی ندارد انگشت خود را تماس دهید تا جریان الکتریسیته بدنتان تخلیه شود و به قطعات هنگام تماس با آنها آسیبی وارد نشود.
   و روی مادر برد به دنبال یک باتری شبیه به باتری ساعت به اندازه یک سکه دوریالی بگردید.
   این سکه توسط یک خار در محل خود ثابت شده است که حالت فنری دارد خار (زائده) را توسط یک پیچ گشتی به سمت عقب فشار دهید تا باتری از محل خود خارج شود. سپس دو فلز زیر باتری را توسط پیچ گشتی به هم دیگر اتصال دهید. و در پایان پس از ۱۵ ثانیه باتری را با دقت سر جای خودش قرار دهید و در کیس را ببندید.
   پیروز و پایدار باشید

 • سلام.من ویندوز نصب کردم ولی دیگه به درایو c دسترسی ندارم!!!ویندوزم فعال نیست.باید چیکار کنم؟نرم افزار فعال سازی جواب نداد.ممنونم
  ویندوزم سون ۳۲bitهست.system rating is not availableرو داخل systemدر c.panelمیبینم

  • سلام
   از طریق مسیر Control Panel>Windows Update>Change settings و انتخاب Never check for updates آپدیت خودکار را برای ویندوز را غیر فعال کنید.
   نرم افزار فعال سازی ویندوز را از منبعی دیگر دریافت کرده و نصب نمایید.
   در صورتی که نتیجه ای در بر نداشت دوباره درایو C را فرمت کرده و ویندوز نصب کنید و قبل از اتصال به اینترنت آپدیت خودکار را برای ویندوز غیر فعال نمایید. سپس نرم افزار فعال سازی ویندوز را دانلود کرده و نصب نمایید.

 • سلام.ممنون بابت جواب هاتون.ویندوز رو دوباره نصب کردم.الان به درایوcدسترسی دارم.ولی با نصب اکتیواتور هنوز اکتیو نشده.و جلوی network adapterعلامت تعجبی هست که بلد نیستم رفعش کنم.با اینکه وصل به اینترنتم دلیل علامت تعجب رو نمیفهمم.باز هم ممنونم.
  باز ویندوزم اکتیو نشد.چه پیشنهادی دارید؟ممنون از سایت خوبتون

  • سلام
   اگر از چند نرم افزار اکتیو کننده ویندوز برای فعال سازی استفاده نموده اید. و باز هم نتیجه ای نداشته است.
   با توجه به توضیحاتی که نوشته اید به احتمال بسیار DVD ویندوز تان مشکل دارد.
   بهتر است آخرین نسخه ویندوز ۷ را تهیه و نصب نمایید.
   قبل از نصب ویندوز درایو مربوط به نصب را کاملا فرمت کنید.

 • سلام
  من دیروز ویندوز ۷ نصب کردم، وقتی که سیستم رو روشن میکنم قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد این پیغام رو میده: configuring windows updates و شروع به آپدیت کردن میکنه و وقتی تموم شد ویندوز بالا میاد. این در حالیه که من هم به اینترنت وصل نیستم و هم آپدیت ویندوز رو بسته م. بعد از خاموش کردن هم این پیغام ظاهر میشه: please do not power off or unplug your machine. instaling update 1 of 126
  لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم؟
  ممنون

  • سلام
   در رابطه با این مشکلی که عنوان کردید به تنظیمات به روز رسانی ویندوز در این مسیر Control Panel\Windows Update\Change settings بروید و گزینه never check for updates را انتخاب نمایید و در صورتی که با این کار نیز نتیجه ای نگرفتید ویندوز تان را مجددا نصب نمایید.
   پیروز و پایدار باشید

 • سلام من توی مرحله پارتیشن بندی میخوام کل درایو هامو یکی کنم یعنی ابتدا همشونو فرمت کردم سپس باید همشون deleteکنم که توی کامپیوتر من این گزینه غیرفعال است
  عکس ۸ توضیحات شما
  به نظر شما چکار کنم

  • سلام
   در تصویر شماره۸ مراحل نصب ویندوز گزینه Drive Options را انتخاب نمایید.
   همچنین در پست پارتیشن بندی هارد به کمک ویندوز در مورد پارتیشن بندی توضیحات کاملی نوشته شده است.

 • من کامپیوتر رو روشن می کنم ولی بعد از گذاشتن دی وی دییغامئ نمیاد چه کار کنم لطفا ذود جواب بدین در ایمیلم

  • لطفا پست را به دقت مطالعه کنید در ابتدای آن توضیحات کاملی داده شده است.
   دکمه delete را بعد از روشن کردن کامپیوتر نگه دارید تا به تنظیمات بایوس وارد شوید. و در بخش تنظیم ها به گزینه boot یا واژه هایی که این کلمه در آن باشد رفته و بوت سیستم تان را به dvd drive تغییر دهید. دکمه f10 یا دکمه ای که برای ذخیره تنظیم ها مشخص شده است را بزنید تا عملیات ذخیره انجام شود سپس از این بخش خارج شوید و دوباره کامپیوتر تان را راه اندازی نمایید و هنگامی که واژه های press any key for boot from DVD یا چیزی شبیه به این، ظاهر شد یکی از دکمه های کیبورد را بزنید و منتظر بالا آمدن مراحل نصب ویندوز شوید.

 • سلام
  ممنون از راهنماییتون. بله بعد از اینکه never check for updates را زدم دیگه اون پیغام ظاهر نشد.
  بازهم متشکرم

 • سلام من تمام این مراحل رو انجام دادم ویندوز هم نصب شد امابعداز اینکه سیستم رو خاموش کردم و دوباره روشن کردم ویندوز بالا نیامد چیکار باید بکنم در ضمن چند بار از ابتدا ویندوز نصب کردم و باز همون اتفاق افتاد. ممنون میشم اگه راهنمایی کنبد.

  • سلام
   دوست گرامی به احتمال بسیار یکی از قطعات سخت افزاری سیستم تان مشکل دارد.
   این مراحل را انجام دهید.
   سیستم تان را خاموش کنید.دوشاخه کامپیوتر را از پریز جدا کرده و دکمه پاور را یک بار بفشارید تا جریان الکتریسیته درون قطعات تخلیه شود.در کیس را باز کنید.انگشت تان را به بخشی از کیس که فاقد رنگ است بزنید.برای تخلیه الکتریسیته بدن تان.رم سیستم تان را با توجه به ضامن نگهدارنده آن از روی مادر برد جدا کنید.هر دو نگهدارنده را به طور هم زمان به سمت عقب بکشید. رم را بیرون آورده و دقت کنید که دست تان، با قطعات ریز در تماس نباشد. بعد از چند ثانیه دوباره رم را در محل خودش قرار دهید. و در کیس را بسته رایانه را روشن کنید. احتمال اینکه دوباره سیستم به درستی کار کند ۸۰ درصد است.
   پیروز و پایدار باشید.

 • سلام اقا من ی مشکل اساسی دارم تو نصب ویندوز تو مرحل اخر بعداز ریسیت پی سی ی ارور میده Windows setup could not configure windows to run this computer,s hardware. بعد کامپیوتر خاموش میشه لطفا کمک کنید

  • سلام
   سخت افزار سیستم تان با ویندوز هماهنگ نیست.
   در ابتدای پست مشخصات سخت افزار مورد نیاز را با سخت افزار سیستم تان مقایسه کنید در صورتی که پایین تر بود امکان نصب ویندوز ۷ در سیستم شما نیست.

 • سلام
  من وقتی میخوام windows7رو نصب کنم نمیتونم drive c رو format کنم.یعنی گزینه ی drive option (advanced ندارم باید چیکار کنم؟

  • سلام
   در مرحله قبل از پارتیشن بندی گزینه Custom را انتخاب کنید.

 • سلام خسته نباشید
  من برا وصل شدن به اینترنت از ADSLاستفاده میکنم نمیدونم چن هفته ی اول خوب بود ولی ی مدتی هست که ۳۰دقیقه ی بار قطع میشه از اینترنت باید ۵ دقیقه خاموشش کنی یا صبر کنی دوباره وصل بشی
  میخواستم بدونم اشکالش از کجاست
  باتشکر ممنونم میشم اگه حواب بدینموفق باشید

  • سلام
   احتمالا مشکل از ارائه دهنده خدمات اینترنتی شماست با خدمات تماس بگیرید.
   اگر مودم تان برند TP-Link (توجه:فقط همین برند TP-Link)باشد میتوانید دکمه Reset که در پشت دستگاه قرار دارد را بزنید تا کلیه تنظیمات به حالت قبل برگردد.
   مودم های دیگر نیاز به تنظیمات دستی دارد ریست نکنید.

 • سلام custom را انتخاب میکنم ولی بازم advanced نمیاد

  • سلام
   DVD ویندوز تان را عوض کنید.
   یا اینکه با یک ویندوز لایو(یا نرم افزار های مدیریت هارد که به صورت بوت اجرا میشوند) درایو c را فرمت کنید.

 • با سلام و عرض خسته نباشی من یک مشکل در لب تاپ توشیبا م به وجود آمده زمان گرفتن گزینه del یا f2 یا f1 یا esc پنجره تنظیم بوت سیستم نمایان نمی شود لطفا مرا راهنمایی کنید

  • هنگامی که سیستم را روشن می کنید در مرحله ای که لوگوی لپ تاپ تان ظاهر می شود با فشردن دکمه Pause Break در کیبورد عملیات لود کردن و رفتن به صفحه بعدی را متوقف نمایید (در صورتی که می خواهید صفحه از حالت توقف خارج شود یکی از کلید های صفحه کلید را بفشارید)در اکثر سیستم ها برای ورود به بایوس در این صفحه راهنمایی خواهید شد به دنبال واژه BIOS SETUP یا واژه ای همانند و دکمه اشاره شده در جلوی آن بگردید.سپس با فشردن همان دکمه در صفحه لوگوی سیستم به تنظیمات بایوس خواهید رفت.
   این مورد را آزمایش کنید
   سیستم تان را ری استارت کنید
   دکمه F12 را نگه دارید و سپس توسط دکمه جهت راست، درایو CD را برای بوت انتخاب نمایید.

 • با عرض سلام
  وقتی کامپیوتر را روشن می کنم ویندوز بالا نمیاد و مرتب ریست میشه می خواستم دوباره ویندوز نصب کنم که اونم اصلا نمیاد رو حالت نصب
  اگه میشه راهنمایی کنید مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزار؟
  ممنون

  • سلام
   باتری بایوس تان را برای مدت ۱ دقیقه برداشته و دوباره در محل خودش قرار دهید شاید مشکل تان حل شد.

 • سلام من می خوام dvd ویندوز ۷ واسه لپ تاپم اما ایا همه نسخه هایی که تو بازار هست خوبن یا از جاهای خاصی باید تهیه کنم .ممنون

  • سلام
   برای خرید DVD ویندوز تنها باید توجه نمایید که آخرین نسخه را خریداری کنید.

 • با سلام خدمت شما دوست عزیز.
  من یک سوال داشتم. من اشتباهی آیکن صدا که در کنار ساعت هست را uninstall کردم و حالا نمیدونم چطوری برگردونمش حتی برنامه صدای توی CD مادربورد هم نصب کردم ولی صداش بد شده اگه میشه یه راهی برای installش بهم بگید ممنون.

  • سلام
   روی آیکن کلیک کنید و کارت صدا را دوباره تنظیم نمایید.
   در صورتی که مشکل حل نشد از اطلاعات تان نسخه پشتیبان تهیه نموده و دوباره ویندوز نصب کنید.

 • سلام.یه باردیگه بصورت کامل آموش بوت کردن رو بدین.لطفا.ممنون

 • سلام بسیار جالب و ساده بیان نمودید متشکرم

 • سلام مهدی جان
  من میخوام سیستمم بین دو ویندوزی که دارم یکیش به دلخواه اول بوت بشه باید چیکار کنم؟؟ قبلا از این اطلاعاتی که به ما میدی تشکر میکنم.

  • سلام دوست من
   به این مسیر بروید.
   روی آیکن مای کامپیوتر راست کلیک کنید. در سمت چپ پنجره ای که باز میشوید.روی گزینه Advanced system settings کلیک کنید در تب Advanced دکمه settings بخش Startup and Recovery را بفشارید. در پنجره جدیدی که ظاهر می شود می توانید سیستم عاملی که باید ابتدا لود شود را تایین کنید.
   و نیز برای انجام این کار می توانید از نرم افزار DualBootPRO و یا نرم افزار هایی از این نو ع بهره بگیرید.

 • سلام.
  وقتی میخوام ویندوزو نصب کنم همون قسمت اولش که میگه prees anu key وقتی دکمه رو میزنم یه صفحه سیاه میاد بعدشم نمیره توی setup. مشکل چیه؟

  • برای ورود به مراحل نصب ویندوز باید منتظر بمانید.اگر باز هم صفحه نصب ویندوز ظاهر نشد ممکن است مشکل از DVD و یا DVD درایو باشد دی وی دی را در سیستمی دیگر چک کنید.

 • عالی بود مرسی

 • ممنون از زحمتتون.عالی بود

 • سلام من ویندوز ۷ واسه لپ تاپ نصب کردم همه مراحلو رفت ولی آخرش یه علامت ضربدر قرمز داد که پیغامشو نتونستم بخونم چون بلافاصله دسکتاپ بالا اومد.میشه راهنمایی کنید مشکل و پیغام چی بوده؟

 • سلام تو رو خدا کمکم کن دو سه روزی هستش دسکتاب کامپیوترم همه ایکن های ان بصورت زیپ شده است وروی هر ایکنی کلیک میکنم میگه the archive is either in unknown format or damaged
  در صورتی که قبلا اینگونه نبودش و همه ایکن ها به شکل زیپ کوچک شده اند؟وین رر نصبه

  • تغییر شکل ناخواسته و ناگهانی آیکنها ممکن است دلیلی بر وجود ویروس در سیستم تان باشد.آنتی ویروس تان را به روز نمایید.
   در صورتی که مشکل حل نشد ویندوز تان را تعویض کنید. پس از نصب ویندوز و پیش از انجام هر کاری(حتی درایوها را نیز باز نکنید) ابتدا آنتی ویروس نصب کرده و آخرین آپدیتهای نرم افزار را نصب کنید. و سپس توسط آنتی ویروس سیستم تان را اسکن نمایید و پس از انجام این کار نرم افزار های جانبی را نصب کنید.

 • پیغام اینه logon process initialization failure

 • میشه نسخه ی ۶۴ بیتی رو روی ۳۲ بیتی نصب کرد؟

  • در صورتی که پردازنده مرکزی CPU سیستم تان از نسخه های ۶۴ بیتی پشتیبانی کنید می توانید ویندوز ۶۴ بیتی نصب کنید.برای دریافت اطلاعات به سایت سازنده CPU مراجعه کنید.

 • moshkel kojast bayad chkar konam?

  • سلام
   پیغامی که نوشته اید مربوط میشود به logon یا ورود به سیستم.
   آیا با خاموش و روشن کردن سیستم تان مشکل دوباره اتفاق می افتد؟

 • خاموش و روشن کردن یعنی بعد از نصب کامل ویندوز؟اگه منظورتون اینه نه.شما فکر میکنید مشکل از درست نصب نشدن ویندوز باشه؟میشه اشکال از دی وی دی ۷ باشه؟در ضمن مراحلی که واسه نصب آموزش دادید من چند موردشو ندیدم وقتی داشتم۷نصب میکردم.

  • پس از ری استارت کردن
   دوباره نصب کردن ویندوز ممکنه مشکلتون رو حل کنه

 • masalan un ghesmat ke marbut be pazireshe mojaveze ya gozine install now va ghesmati k marbut b tanzimate pishratst.l

 • منم همین کارو کردم ویندوزو دوباره نصب کردم ولی دوباره همین پیغامو داد البته پیغام ادامه داشت ولی چون دسکتاپ سریع بالا ممیومد نتونستم ادامشو بخونم

  • درایور های سیستم تان را نصب کرده اید؟
   توسط دکمه Print screen از پیام عکس بگیرید.

 • دیروز بعد از نصب ویندوز نصب کردم ولی امروز ک ویندوزو عوض کردم دوباره هنوز نصب نکردم چون فکر میکنم ویندوز مشکل داره ک هر دفعه این پیغامو میده.درایور ک بعد از نصب ویندوز باید نصب شه >ربطش چیه آخه؟
  ——-
  متن کامل ارور اینه Logon Process Initialization Failure
  Interactive logon process initialization has failed.
  Please consult the event log

  • دوست گرامی تنها راه برای حل مشکل مشخص شدن کامل پیام است به روشی که عنوان شد از پیام عکس بگیرید.سپس در نرم افزار paint دکمه paste را بزنید تا عکس را ببینید.

   • ویندوزی که نصب نموده اید چه ورژنی است؟
    با یک DVD ویندوز دیگر و البته به روز تر مراحل نصب را انجام دهید.
    جهت دریافت اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه نمایید

 • نمیدونم ورژنشو.دو سال پیش اواخر۸۹دی وی دی رو گرفتم ولی ازش استفاده نکرده بودم.اگه یه دی وی دی به روز بگیرم مشکل حل میشه؟آخرین ورژن چنده؟

  • احتمالا نگارش ویندوزتان قدیمی ست.
   در آدرسی که در دیدگاه قبل مشاهده می کنید دلایلی چند در رابطه با این مشکل نوشته شده است.احتمالا با نصب Hotfix که خود سایت ماکروسافت ارائه داده است (در ابتدای صفحه لینک دانلود را خواهید دید)مشکل حل شود و یا اینکه ویندوز تان را توسط اینترنت و اتصال به سایت اصلی آپدیت کنید، امکان دارد مشکل برطرف شود.

 • ممنون عالی بود .

 • ممنون از راهنماییاتون.

 • ممنون مهدی جان

 • خیلی ممنون از راهنماییتون،واقعا من با خواندن این مطلب نصب ویندوز را یاد گرفتم بارها تمرین کردم ولی بی ثمر بود تا با خواندن این نوشته

 • سلام
  من نمیتونم ویندوز ۷ جدیدی را جایگزین قبلی کنم،گزینه drive option برای من وجود نداره! میشه بگید باید چی کار کنم؟! لطفاً

  • سلام
   با یک DVD ویندوز دیگر آزمایش کنید.
   ویا اینکه توسط یک دیسک پارتیشن بندی هارد که به صورت بوتیبل اجرا شود درایو c را فرمت کرده و ویندوز تان را نصب کنید.

 • سلام ممنون خیلی عالیه

 • من اولین بارمه میخوام ویندوزه نصب کنم و روی اپ تابه امیدوارم با راهنماییاتون به مشکلی بر نخورم

 • برای اکتیو کردن ویندوزه سون چه نرم افزاری دانلود کنم از همان گزینه ای که در توضیحات امده استفاده کنم یا برنامه دیگه ای معرفی میکنین

  • نرم افزار اکتیو نمودن ویندوز ۷ را دانلود کرده و بر اساس راهنمایی های سایت دانلود ویندوز را فعال کنید

 • mamnoon az in etelaate daghigh va mofidetoon
  vaghean karam ra rahat kardin
  azatoon mamnoonam

 • سلام وتشکر …عالیه..
  قبلا چند بار ویندوزسون نصب کردم در درایو d. هیچ مشکلی هم نداشم ولی حالا که نصب میکنم اطلاعا تش با ویندوز xpکه در درایو cهست جابجا میشه یعنی درایو dکه بعد از نصب باید تقریبا خالی باشه به اندازه درایو c پر میشه ووقی میرم تو پوشه program fils تودرایو dمیبینم همه برنامه های نصب شده تو c یعنی ویندوز xpاینجا هم هستن.جالبتر اینکه وقی ریسارت میکنم و وارد ویندوز xpمیشم تو پوشه program files برنامه های ویندوز سون دیده میشن!!!نمی دونم چی کار کنم من هر دو ویندوزو می خوام.البته چند وقت پیش به دلیل سوختن DVDکامپیوترو دادیم تعمیر.تعمیر کار هم خودش همه درایو ها رو پاک کرده یه ویندوز xp نصب کرد بود نمی دونم ربطی به اون داره یا نه.ممنون میشم کمکم کنید.در صورت امکان سریعتر ایمیل کنیدبرام ممنون میشم.

  • سلام
   قبل از نصب ویندوز درایو را توسط مرحله پارتیشن بندی باید فرمت کنید.البته در این حالت اگر در درایو انتخابی برنامه ای نصب نموده اید یا در آن اطلاعاتی دارید پاک خواهند شد. ابتدا پوشه Program Files را در درایوی کپی کنید و همچنین اطلاعات تان ضروری را از درایو d تخلیه کنید. سپس درایو d را فرمت کنید. و پوشه Program Files و اطلاعات تان را به درایو d برگردانید. سپس درایوی (به جز درایو D )را برای نصب ویندوز جدید آماده و فرمت نمایید و بر اساس اطلاعات حجمی، همان درایو را در مرحله انتخاب پارتیشن برای نصب ویندوز جدید برگزینید.

 • سلام دی وی دی رو بالا نمیاره چیکار باید کرد باتشکر

  • سلام
   DVD یا DVD درایوتان مشکل دارد

 • سلام من دادم جایی برام ویندوز۷ عوض کردن ولی الان صدا نداره روی بلندگوی صدای پایین یه ضربدره و کلیک که روش میکنم یه پنجره به اسم playing audio باز میشه فکر میکنم صداش نصب نشده آیا میتونم بدونه این که از سی دی ها استفاده کنم صداشو نصب کنم یا نه ؟

  • سلام
   اگر کارت صدای سیستم تان به درستی نصب شده باشد علاوه بر آیکن بلندگوی ویندوز آیکنی دیگر که احتمالا آن هم شبیه به بلند گو باشد در بین آیکن های کنار ساعت ظاهر میشود.برای اطمینان از نصب شدن کارت صدا مراحل زیر را دنبال کنید.
   روی آیکن Computer در صفحه دسکتاپ راست کلیک کنید و گزینه Manage را انتخاب نمایید در پنجره ای که گشوده می شود. روی Device Manager کلیک کنید. در گزینه های به نمایش در آمده روی مثلث کنار شکل بلند گو و واژه های Sound,video کلیک کنید. در این بخش اگر نام کارت صدای سیستم تان را مشاهده کردید کارت صدای سیستم تان نصب شده است با کلیک روی نام کارت صدا می توانید اطلاعات کاملی در مورد کارت صدای نصب شده بدست آورید. در پنجره مربوط به کارت صدا اگر با واژه های This device is working properly روبه رو شدید کارت صدا به درستی کار میکند.
   بدون CD راه انداز نمی توانید کارت صدای سیستم تان را نصب کنید. مگر اینکه بخواهید از اینترنت راه انداز کارت را دانلود کنید.

 • سلام؛ خسته نباشید
  ویندوز من xpه تا همین دوسه روز پیشم سیستم هیچ مشکلی نداشت تا اینکه با یه نرم افزار پارتیشن بندی ظرفیت درایوها رو تغییر دادم؛ قبلن هم این کار رو کرده بودم و درس شده بود ولی ایندفعه نه. الان سیستمو که روشن میکنم تا صفحه شروع ویندوز میاد ولی نمیره تو welcome screen. صفحه سیاه میشه و بعده یه مدت کوتاهی کامپیوتر ریستارت میشه و همینطور این چرخه ادامه پیدا میکنه!
  حالا من نمیدونم مشکل از هارده از ویندوزه از چیه و باید چیکار کنم
  خواهش میکنم خواهش میکنم راهنماییم کنین
  از یکی پرسیدم گف مشکل از هارده ؛سیماشو دربیار دوباره بزن. ولی فرقی نکرد
  لطف کنید جواب بدید من واقعا بهش نیاز دارم

  • سلام
   cd ویندوز Xp را درون درایو قرار دهید و و سیستم تان را توسط CD بوت کنید و درابتدای مراحل نصب به جای نصب، گزینه repair را انتخاب نمایید. منتظر بمانید تا ویندوز تان تعمییر شود. در صورتی که نتیجه ای نگرفتید با یک CD ویندوز live (برخی cd های پارتیشن بندی از طریق بوت نیز این قابلیت را دارند- همه دیسک های سیستم عامل لینوکسی ابونتو ubuntu نیز به صورت لایو اجرا می شوند که سریعترین در نوع خود است)اطلاعات ضروری روی درایو c یا هر درایوی که ویندوز در آن نصب شده است را در جایی دیگر کپی کرده و ویندوز جدیدی نصب کنید.

 • بازم سلام فکرنمی کردم به این زودی جواب بدین خیلی ممنون
  چندبار درایوDرو کامل فرمت کردم هم از داخل ویندوز xp که تو درایو C هست هم موقع نصب.ولی بازم مشکلم حل نشد این دفعه دقت کردم درست توی آخرین مراحل نصب همون جایی که شماره سریالو میزنم بعدش یه پنجره سیاهرنگ باز میشه که بالاش این عبارتو می نویسه:
  c:\windows\system 32\cmd.exe , و بعد کمی مکث تو همون پنجره شماره سریال نوشه میشه درحالیکه من دارم ویندوز رو تو یه درایو دیگه نصب میکنم چرا باید مسیر درایو c نوشته بشه .درست نمی دونم ولی شاید دلیل جابجایی اطلاعاتم با ویندوزی که داخل درایو cهست همین باشه .دوباره ممنون می شم کمکم کنید

  • سلام
   در ویندوز ۷ هر درایوی که ویندوز در آن نصب می شود به درایو c تغییر نام پیدا میکند.و اطلاعات بوت سیستم در نخستین درایو برای دسترسی بهتر ذخیره می شوند.چنین مسئله ای با دقت مرتفع خواهد شد لطفا بیشتر دقت کنید. بهتر است که اندازه درایوی که در آن ویندوز ۷ نصب میکنید بین ۳۰ تا ۴۰ گیگا بایت باشد.

 • سلام ممنون

 • سلام ببخشید ی سوال داشتم
  وقتی ی نفر میگه ای دی رو سند تو ال کن یعنی چی؟
  ممنون

  • سلام
   لطفا بیشتر توضیح دهید سند تو آل برای چه بخشی؟

 • مرسی ، ویندوزو نصب کردم ، درست شد ، بعدش که داشتم برنامه های مختلفو میریختم قاطی کرد! :|
  مشکل configration میگیره ، فکر کنم مشکل سخت افزاری داره باید ببرمش بیرون،نه؟!

  • لطفا بیشتر توضیح دهید.
   خطای به وجود آمده را کامل بنویسید.
   برخی از نرم افزارها برای اجرای بهتر به نرم افزارهای جانبی و کمکی ویندوز نیاز دارند.

 • سلام خسته نباشید.یه لپ تاپ سونی وایو دارم وقتی داشتم ویندوز۷روشن نصب میکردم داخل قسمت پارتیشن بندی اصلا هیچ پارتیشنی رو نشون نمیده.تو رو خدا کمک کنید.

  • سلام
   نخستین کاری که باید انجام دهید این است که ببینید هارد دیسک توسط بایوس شناسایی می شود یا خیر؟ با ورود به تنظیمات بایوس و بخش بوت می توانید این مورد را چک کنید.
   اگر ویندوز قبلی سیستم تان ۷ و یا XP بوده است از گزینه Repair که در گام های اولیه نصب دیده می شود، برای تعمییر استفاده کنید.و در صورتی که نتیجه ای حاصل نشد.
   در گام بعدی یک دیسک ویندوز لایو و یا دیسک نسب سیستم عامل ابونتو(این دیسک ها در حالت عادی به صورت لایو اجرا می شوند پس از قرار دادن دیسک DVD در مراحل انجام کار روی گزینه Try Ubuntu without Installing کلیک کنید. ) تهیه نمایید. و توسط دیسک لایو از اطلاعات ضروری سیستم تان پشتیبان بگیرید و درایو c را کاملا فرمت کنید. و دوباره برای نصب ویندوز سیستم را آزمایش کنید. در سیستم های رومیزی (دسکتاپ) که ایرادی مشابه این را دارند،اگر هارد مشکلی نداشته باشد. توسط فرمت کامل هارد، این سخت افزار در مراحل نصب توسط DVD ویندوز شناسایی می شود.
   در صورتی که اطلاعات خیلی مهمی در هارد دارید بهتر است که به متخصص مراجعه کنید. تصمیم پایانی در انجام کار با شماست.

 • سلام ویندوزم۷هست از همون اولشم ۷بوده.اصلا داخل قسمت بایوس ،اصلا هارد دیسکو نمیشناسه؟یعنی هاردم مشکل داره یا سوخته؟یا ببرمش پیش متخصصین؟

  • سلام
   توسط DVD ویندوز سیستم عامل را تعمییر و یا ریکاوری کنید.
   هارد دیسک شما نسوخته است. فقط توسط DVD ویندوز شناسایی نمی شود.

 • سلام؛
  من که می خوام ویندوزم رو عوض کنم لازمه که که قبل همه ی این کارا درایو c رو فرمت کنم؟

  • سلام
   بله باید فرمت کنید.
   هنگام نصب و در طی مراحل آن در بخش پارتیشن بندی درایو c را انتخاب کرده و فرمت کنید.

 • سلام
  براموقعی که ی نفر میگه ای دیشو سند تو ال کنم
  ممنون

  • سلام
   آی دی ID یعنی هویت

 • سلام .مرسی درایو D ظرفیتش ۳۹ گیگه.قبلا گفتم هم گفتم من چند بار تو همین درایو ویندوز نصب کردم هیچ مشکلی هم نداشم ولی حالا برنامه های دوتا درایوم قاطی میشه و خیلی زود ظرفیت درایو Dپر میشه و مسیر برنا مه هام به هم میریزه احساس میکنم یه جایی از تنظیمات دستکاری شده.نه این جوری حل نمیشه.بازم ممنون واسه راهنماییهاتون.سایت خوبی دارین.

  • این موردی که شما می فرمایید کمتر اتفاق می افتد و شاید هم هرگز. زیرااگر درایو، قبل از نصب ویندوز فرمت شود و سپس سیستم عامل در آن نصب شود. همه تنظیم ها پاک خواهد شد.
   برای اینکه مطمعن شوید ابتدا ویندوز ۷ را در نخستین درایو نصب کرده و در درایو بعدی ویندوز Xp را نصب کنید.

 • سلام ببخشیددرتوضیحات راهنمای نصبتون گفته بودیدکارت گرافیکی ۱۲۸مگابایت و۱گیگابایت حافظه رم لازم است,منظورتون ازاین دوموردچیه یعنی کجای کامپیوترمیتونم این دوموردرامشاهده کنم اخه من اولین باره که میخوام ویندوزنصب کنم

  • سلام به این پست مراجعه کنید

 • سلام
  من ویندوز ۷نصب کردم همه مراحل نصب خوب پیش رفت اما مرحله ای که باید ریستارت بشه و بعدش نام کامپیوتر و نام کاربری بیاد به اون قسمت وارد نمیشه و مجددا ریستارت میشه.و ریستارتا ادامه پیدا می کنه و وارد مراحل بعد نمیشه.
  مشخصات سیستمم اینه : سی پی یو : ۲٫۴ – رم : ۱گیگ – گرافیک ۱۲۸ مدل جیفورس ۵۲۰۰ -
  لطفا کمکم کنید.

  • سلام
   احتمالا مشکل سخت افزاری دارید.

 • سلام خسته نباشید
  من چندبارویندوزهفن رازدم کامل ولی صداش درنیومدیعنی کارت صدامومیشناخت ولی صداش درنمیاد
  خیلی امتحان کردم ونسخه های مختلفی ازسون زدم ولی درست نشد
  میگن کارت صداباویندوزمشکل داره واین یه نرمافزارداره که مشکلورفع میکنه
  اگه اسم نرم افزاررامیدونیدراهنمایی کنید
  ممنون

  • سلام
   به سایت شرکت سازنده مادربردتان مراجعه کنید و درایور های سخت افزار تان را دانلود نمایید.
   یا اینکه روی آیکن کامپیوتر در دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه manage را انتخاب کنید. در پنجره به نمایش درآمده روی Device Manager کلیک کرده و در بین گزینه هایی که دیده می شوند روی علامت بلند گو کلیک کنید و روی نام کارت صدای خود دو بار کلیک کنید در تب دوم از پنجره ظاهر شده روی دکمه Update Driver کلیک کرده پنجره دیگری به نمایش در خواهد آمد روی گزینه اول کلیک کنید، تا درایور سخت افزار تان به روز شود.

 • خیلی خوب بود کمک زیادی به من کرد.

 • سلام.. ممنون کامل نصب شد .. فقط زبان نوشتاری ویندوزم الان فقط انگلیسیه.. چیکار کنم فارسی نداره؟؟ و اینکه چه جوری اکتیو کنم ویندوزو؟؟

  • سلام
   برای تنظیمات زبان به این پست رجوع کنید.
   نرم افزار اکتیو ویندوز را از سایتهای دانلود دریافت کرده و براساس راهنمایی های همان سایت، ویندوز تان را اکتیو کنید.
   لطفا نظرات همین پست را مطالعه بفرمایید.

 • سلام یه دنیا ممنون. اگه سوالی در زمینه دیگه نرم افزار یا سخت افزار داشته باشیم جواب میدی؟

 • سلام من میخوام یه برنامه ای که نصب کردمو پاک کنم اما اصلا نمیشه پاک میکنم برمیگرده.تازه باعث شده نتونم از هیچ کدوم از برنامه هام استفاده کنم اسم برنامهsystem care antivirus هست.از نت دانلود کردم البته ناخداگاه.چطور میتونم پاکش کنم؟با ریپیر میشه لطفا برام میل کنید پاسختونو مرسی

  • سلام
   با این نرم افزار آزمایش کنید.
   Your Uninstaller

 • سلام
  خسته نباشید
  اگه خاطرتون باشه یه سوال پرسیده بودم درباره بالا نیومدن ویندوز بعد از پارتیشن بندی که شما خیلی خیلی لطف کردین و جواب دادین و منم دوباره ویندوز نصب کردم و مشکل بالا نیومدنش حل شد
  اما من برای نصب ویندوز درایو C رو فرمت کردم و الان سیستمم صدا نداره و اصلا انگار نه انگار که کارت صدا داره
  با kmplayer, jetAudio, mediaplayer امتحان کردم اصلا فایلهای صوتی و تصویری رو پخش نمیکنن
  با vlcهم که باز کردم صدا نداشت و کیفیت تصویرشم خیلی خیلی پایینه
  وقتی هم بازیهایی که قبلا بدون هیچ مشکلی باز میشدن اجرا میکنم ارور میده و باز نمیشه
  نرم افزار بهینه سازی مانیتور رو هم که اجرا میکنم میگه سیستم قادر به شناسایی مانیتور نیست
  یعنی بخاطر درایوره؟ اگه علتش درایوره من سی دی درایور های سیستم رو ندارم باید دانلود کنم؟چطوری؟
  ببخشید خیلی طولانی شد
  ممنون میشم اگه مثل دفه قبل راهنماییم کنید :‏)‏

  • سلام
   برای اجرای درست برخی از بازی های نیاز به نصب Directx دایرکت ایکس دارید.
   و برای دانلود و به روز رسانی درایو های سخت افزار سیستم تان، به نرم افزار DriverEasy Professional v4.3.2.22124 نیاز دارید.
   جهت دریافت نرم افزار این واژه ها“دانلود DriverEasy Professional v4.3.2.22124” را در گوگل جستجو کنید.
   البته ممکن است با این روش آپدیت درایور های سخت افزار زمان زیادی طول بکشد با مراجعه به فروشگاه های نرم افزار یک دی وی دی DriverPack Solution خریداری کرده و راه اندازهای سخت افزارتان را نصب کنید.

 • بازم خیلی خیلی ممنون
  فقط اینکه برای دانلود درایور منظورم از چطوری دانلود کردنش این بود که درایور رو با توجه به مشخصات هرسخت افزار باید دانلود کرد؟مثلا مشخصات کارت گرافیک و صدا و… یا با توجه به نسخه ویندوز و یا هردو؟
  ===========================
  پاسخ:
  هر دو
  هم مشخصات سخت افزار و هم نوع ویندوز مانند Xp ویستا هفت هشت

 • سلام با تشکر از مطالب خوبتون. سوالی که داشتم اینه که یعد از نصب ویندوز برای active کردنش چه کار باید بکنم ؟ از برنامه های active استفاده کنیم و چه برنامه ای برای اکتیو کامل ویندوز ۷ مناسبه ؟ با تشکر.

  • از سایتهای دانلود دریافت کرده و بر اساس راهنمایی های همان سایت ویندوز تان را فعال کنید

 • سلام
  با تشکر
  کامل بود

 • سلام مجدد؛ خسته نباشید
  ممنون بخاطر جواب
  من درایور کارت گرافیک و کارت صدا رو نصب کردم و مشکل این دوتا حل شد
  حالا توی قسمت device manager کنار ethernet controller و SM Bus controller علامت سواله که خب یعنی درایوراشون نصب نیستن
  حالا کامپیوتر با هیچ چیزی شبکه نمیشه
  درایور realtek رو برای اترنت نصب کردم ولی فایده ای نداشت، یعنی نصب شد ولی میگه:
  کامپیوترو خاموش کن و realtek pci card رو نصب کن
  یعنی باید چیکار کنم دقیقا؟ با همین درایور مشکل اترنت حل میشه؟
  و این کهSM bus controller چیه؟ برای شبکه شدن لازمه؟

 • خب مشکلم حل شد دیگه:‏)‏
  خیلی خیلی خیلی ممنون بخاطر کمکتون‏
  موفق باشید

 • ممنون واقعا عالی بود.

 • tanx

 • سلام.خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون.من لپ تاپم ویندوز اورجینال خودشه که ویندوز سون هست.الآن حدود ۲سال هست که باهاش کار میکنم.جدیدا وقتی در حال کار هستم یهو تصویرش میره و سیاه میشه و این پیغامو میده:display driver stoped responding and has recoverd.
  میخاستم اگه میشه راهنماییم کنید که مشکل از کجاست؟؟!!

  • سلام
   راه انداز(درایور) کارت گرافیک تان را به روز رسانی کنید.

 • سلام ممنون
  خوب بود
  سوال دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چطور میشه عنونان ویندوز قبلی هنگام لود شدن ویندوز ۷ از بین برد ؟

  • سلام
   اگر ویندوزی که تازه نصب کرده اید. هنگام بوت به صورت خودکار بارگذاری میشود.
   دکمه ویندوز + R را در صفحه کلید همزمان بفشارید.
   سپس در پنجره به نمایش در آمده واژه msconfig را بنویسید.
   در پنجره بعدی روی تب Boot کلیک کنید.سپس ویندوزی که هدف پاک کردن بوت آن را دارید، انتخاب کرده و دکمه delete وسط پنجره را بزنید.
   در صورتی که ویندوز دیگری بارگذاری میشود.در همان پنجره ابتدا ویندوز تازه را برگزینید و دکمه set as default را بزنید تا به صورت پیشفرض هنگام روشن کردن سیستم بارگذاری شود.و بوت ویندوز کهنه را پاک کنید.

 • سلام
  یه سوال داشتم فرض کنید ویندوز در درایو c نصب شده دارم
  آیا میشود یک ویندوز دیگر در حافظه فلش مموری نصب کنم یعنی اگر فلش روی کامپیوتر باشد اون ویندوز بالا بیاد ؟
  فکر کنم اگه کسی بتونه این کار را انجام بده خاطرخواه زیاد داشته باشه نظر شما چیه
  البته شاید کار سختی نباشه ولی خودم میخوام آزمایش کنم اگه موقع بوت درایو فلش مموری رو نشون بده احتمالا ۹۰% کار حله

  • سلام
   این قابلیت در سیستم عامل جدید شرکت ماکروسافت ویندوز ۸ عملی می باشد.باید مموری فلشی با حجم ۱۶ گیگا باید در اختیار داشته باشید.
   ولی در دیگر ویندوز ها آزمایش نشده است.

 • مممممممممرسی دوست عزیز

 • سلام ممنون از سایت خوبتون من رم ۴gb و گرافیکم ۲gb و cpu g20 20 است ۲ هسته ام هست ولی ویندوزم که ۷ دیر بالا می یاد

  • سلام
   بهتر است که ویندوز جدید نصب کنید.

 • سلام وقت به خیر
  من الان ویندوز ۷ رو پروفشنال نصب کردم.تو قسمت بازی ها که معمولا کامپوتر خودش داره هیچ بازی نیست.چرا؟چیکار میشه کرد؟ممنونم

  • احتمالا dvd ویندوز تان مشکل داشته.
   به هردو مسیر ذخیره بازی ها مراجعه نموده اید؟
   دکمه استارت > پنجره استارت سمت راست
   دکمه استارت > all programs > گیمز(games)

 • سلام.من الان ویندوز xp دارم میخوام ۷ نصب کنم بعدشم پارتیشن بندی رو از اول انجام بدم.واسه نصب ویندوز از راه بالا استفاده میکنم ولی واسه پارتیشن بندی نمیدونم چه شکلیه؟؟؟در ضمن میخوام همه درایو هامو فرمت کنم که کلا کامپیوترم هیچی توش نباشه اگه میشه یه راهنمایی کنید…با تشکر

  • سلام
   در مراحل نصب ویندوز ۷ و در بخش پارتیشن بندی می توانید این کار را انجام دهید.و همه درایو های هاردتان را پاک یا فرمت نمایید.

 • باسلام
  من ویندوز xpدارم و پنج یا شیش تا ویندوز نصب کرده تو کامپیوترم نصب کنم
  سی دی ویندوز ۷رومیزارم از بوت که میرم بعد ریستارت میکنم بازم ویندوز xpمیاد بالا
  باید چکار کنم؟

  • سلام
   در ابتدای آموزش نصب ویندوز تمامی مراحل گفته شده است لطفا مطالعه بفرمائید.
   ابتدا تنظیمات بوت سیستم تان را به DVD تغیر داده و سپس رایانه را ری استارت کنید.
   با دکمه Pause Break صفحه های مشکی قبل از بالا آمدن ویندوز را نگه دارید و در صورتی که با این جمله (Press any key to boot from CD/DVD ) روبه رو شدید. یکی از دکمه های صفحه کلید را بزنید.

 • مهدی جان توی بوت هارد رو به دی وی دی تغییر میدم ولی بازم ویندوز xpمیاد بالا
  ———————–
  پاسخ:
  با دکمه Pause Break صفحه های مشکی قبل از بالا آمدن ویندوز را نگه دارید و در صورتی که با این جمله (Press any key to boot from CD/DVD ) روبه رو شدیدیکی از دکمه های صفحه کلید را بزنید.

 • سلام.من ویندوز سون نصب کردم.چندتا مشکلی پیش اومده میخوام دوباره ویندوز سون نصب کنم.و درایوی که ویندوز در داخلش نصب هست c هستش چطور میتونم c رو فرمت کنم و دوباره ویندوز سون نصب کنم ؟لطفا جواب منو بدهید ممنون

  • سلام
   در مراحل نصب ابتدا درایو c را فرمت کرده و سپس ویندوز نصب کنید.

 • مرسی و دستتون خیلی درد نکنه چون خیلی کامل بود!

 • سلام ممنون از سایتتون
  من هم مشکلی مثل پارسادارم و مدقع نصب درایو هامو نمیشناخت،بعد متوجه شدم از ۴ درایو موجود به جای اولی فقط اخری رو قبول میکنه و دکمه nextظاهر میشه،من انتخاب کردم امیدوارم اطلاعاتم از بین نرفته باشه

  • ابتدا از اطاعات ضروری سیستم تان پشتیبان تهیه کنید.
   اگر هاردتان را یک بار فرمت کرده و درایوهای هاردتان را پاک کنید و در مراحل نصب ویندوز هاردتان را پارتیشن بندی نمایید. این مشکل حل خواهد شد.

 • خیلی خوب بود .
  ممنون

 • سلام خسته نباشید.
  من میخواهم برای اولین بار ویندوز عوض کنم. تازه کارم.
  اگه خدایی نکرده در کارم اشتباه کنم . خطری کامپیوتره منو تحدید میکنه؟

  • سلام
   از اطلاعات ضروری هاردتان پشتیبان تهیه کنید.
   اگر دقت کنید هیچ خطری ندارد.

 • سلام. خیلی خیلی ممنون از آموزش دادنتون. من راستش اصلا بلد نبودم. ولی وقتی مطالب شما را خوندم الان فول شدم. موفق باشید

 • سلام من ویندوزم ۷ بود و مجدد ویندوز سون نصب کردم ولی در ویندوز جدید microsoft word نیست در صورتی که داخل درایو c l موجوده باید چیکار کنم؟
  باتشکر

  • سلام
   ماکروسافت آفیس از برنامه های جانبی ویندوز بوده و باید نصب شود.

 • ااااااااااااااااااااااااااااااااااااااایییییییییییییییییییییییییییییییییییووووووووووووووووووووووووووووووللللللللللللللللللللل عالی بود مرسی

 • من ویندوز ۷ را نصب کرده ام چگونه مای کامپیوتر را بیاورم وکارت صدا را تنظیم کنم و ممنون میشم ادامه نصب برنامه های مورد نیاز ویندوز مثله همین کارته صدارو اموزش بدین تا دیگه واقعا مشکل نداشته باشیم ممنون میشم دوست من

  • روی بخشی خالی از میز کار (دسکتاپ) کلیک راست کرده و personalize را انتخاب کنید و در پنجره به نمایش در آمده روی Change desktop icons کلیک کنید و در پنجره جدید با تیک دار کردن مربع کنار هر آیکن، آن را به دسکتاپ بیفزاید.
   اگر نسخه ویندوزتان به روز باشد و همچنین راه انداز کارت صدا را نیز به روز نصب کنید کمتر به تنظیمات نیاز خواهید داشت.

 • سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون …
  من ویندوزو همونجوری که توضیح دادین نصب کردم
  اما الان که رفتم ببینم فعاله … اینو زده
  windows activation
  days to activate.activate windows 30
  الان باید چیکار کنم ؟؟؟

  • سلام
   لطفا قبل از نوشتن مشکلتان دیدگاه های این پست را مطالعه بفرمایید.
   نرم افزار اکتیو ویندوز را از سایتهای دانلود دریافت کرده و ویندوز تان را فعال کنید.

 • سلام
  امروز رو سیستمم ویندوز ۷ نصب کردم..قابلیت شیشه ای بودن ایکون هاش از بین رفت وقتی تو قسمت personalizetionمیرم هرکاری میکنم ..اروره اپدیت نبودن کارت ویدئو. رو میده..کارت گرافیک رو از اینترنت گرفتم..نصب کردم..باز هیچی نشون نمیده.(.سیستمم..لپ تاپه) خیلی داغونم..تازه یه سری کارای شرکتی هم دارم..که نیاز به گرافیک بالا داره..خواهشا اگه میتونین کمک کنین..نمیدونم مشکل از سی دی ویندوز بوده یا ؟مشکل یه چیز دیگست؟؟

  • سلام
   برای دریافت نسخه به روز راه انداز کارت گرافیکتان به سایت سازنده لپ تاپ یا کارت گرافیک مراجعه نمایید.
   اگر قبلا این مشکل وجود نداشته است با دوباره نصب کردن ویندوز احتمال برطرف شدن آن وجود دارد.
   و در پایان احتمال مشکل داشتن کارت گرافیکتان دور از ذهن نیست.

 • با سلام
  من از قسمت boot که رد میشم بعد از loding سیستم میگه windose is cheaking for problem و هر چی چک میکنه درست نمیشه چی کنم
  ممکن است cd ام خراب شده باشه؟
  مرسی

  • سلام
   با یک دی وی دی دیگر آزمایش کنید.

 • دمت گرم

 • سلا من میخوام فقط سون رو داشته باشم اول ایکس پی دارم میخوام سون رو ریختم ایکس پی پاک کنم باید چی کار کنم

  • سلام
   در مراحل نصب ویندوز ۷ ابتدا درایوی که در آن ویندوز XP نصب شده است را فرمت کنید و سپس ویندوز جدید را نصب نمایید.

 • سلام.ببخشید من ویندوز ۸ که میخوام نصب کنم تو همون مراحل اولیه با پیغام خطای زیر مواجه میشم چیکار باید کنم؟
  windows cannot find microsoft license terms
  متن کامل خطا اینه:windows cannot find the Microsoft software license terms. make sure the installation sources are vaild and restart the installation
  اگه امکان داره زودتر راهنماییم کنید

  • سلام
   احتمالا DVD ویندوز تان مشکل دارد زیرا سیستم تان بخشی از فایلهای ضروری ویندوز را نمیتواند در آن بیابد.
   در یک سیتم دیگر DVD را آزمایش کرده در صورتی که مشکل حل نشد.
   با یک DVD دیگر آزمایش کنید.

 • مرسی ولی تو یه سایت خارجی یکی راه حل گذاشته بود ولی من چیزی نفهمیدم!Instructions for installation in VMware:
  When you create a New virtual machine
  -Choose the option: I will install the operating system later.
  The virtual machine will be created with a blank hard disk.
  (Do not type the path to the ISO file).
  -After creating New virtual machine additionally set the path to the ISO file (VM/ settings/ CD-DVD…/Use ISO image file)
  -After running the New virtual machine to automatically install classicl (otherwise runs probably Express= error
  شما چیزی سر در میاری؟
  ظاهرا همه مشکلشون حل شده بود

  • VMware نام نرم افزاری است که توسط آن میتوانید در محیط سیستم عامل ویندوز از دیگر سیستم عامل ها به صورت مجازی استفاده نمایید.به عنوان مثال میتوانید توسط این نرم افزار در محیط ویندوز XP و بدون خارج شدن از آن ویندوز ۷ را نصب کرده و از امکانات آن استفاده نمایید.متن مورد نظر شما در مورد استفاده از نرم افزار VMware، و انجام مراحل به روشی ویژه می باشد. اگر بخواهید که ویندوز مستقل نصب نمایید این روش مفید نخواهد بود
   راهنمایی: برای ترجمه نوشتار انگلیسی میتوانید به آدرس http://translate.google.com/#en/fa/ مراجعه نمایید.
   پیروز و پایدار باشید.

 • سلام
  بابت اطلاعاتی که گذاشتین ممنون.من یه مشکلی با سیستم دارم میخوام تا میشه بدون عوض کردن ویندوز حلش کنم ولی تا الان جوابی پیدا نکردم.
  من یکسری برنامه که نصب میکنم نمیشه توش فارسی نوشت و مثل حروف یونانی حروف فارسی نشان میده و قابل خواندن نیست اوایل ویندوزم خوب بود ولی تازگی اینجوری شده حتی babylon دیگه کلمات تشخیص نمیده.برای رفع مشکل تمام تنظیمات زبان تغییر دادم و فارسی کردم یا دوباره فونت نصب کردم حتی یه اکانت جدید درست کردم و روی آن امتحان کردم ولی جواب نداد .الان تو java نمیتونم فارسی بنویسم و برای پروژم به مشکل بر خوردم. کمک…

  • در صورتی که ویندوز سیستم تان ۷ باشد.به این پست رجوع کرده و مراحل را همانگونه که گفته شده است دنبال کنید.
   در صورت موثر نبودن، ویندوز جدیدی نصب نمایید.

 • باسلام خدمت شما. بنده نیازه فوری به کمک شما دارم
  بنده هارد۵۰۰ گیگ دارم و هنگام نصب ویندوز ۷ چهار درایو انتخاب کردم وهرکدام را ۱۵۰گیگ زدم
  ولی پس از پایان نصب متوجه شدم درایوهایم ۳تا شدن وعجیب تر از اون هرکدوم از درایوها ۹۰ گیگ شدن
  هالا سوالم از شما اینه ۲۳۰ گیگش چی شده
  لطفا مرا راهنمایی کنید.متشکرم
  ناگفته نماند تمام درایوهارا قبل از نصب فرمت کردم

  • سلام
   توسط DVD ویندوز همه پارتیشن ها را پاک کرده (حذف) و یک بار دیگر پارتیشن بندی نمایید ولی این بار تنها یک درایو ۴۰ گیگا بایت برای نصب ویندوز جدا کرده و ویندوز را در آن نصب کنید و پس از نصب نرم افزارها و انجام دادن کارهای اولیه ویندوز توسط پارتیشن منیجر ویندوز درایوهای جدیدی درست کنید. هنگامی که همه درایو ها را در مراحل نصب ویندوز پاک کردید و قصد ایجاد پارتیشن جدیدی را داشتید پیامی ظاهر می شود که از شما در مورد ساخت سیستم کش سوال می شود به آن جواب Yes دهید زیرا چند صد مگابایت از هاردتان را برای اجرای بهتر ویندوز و نرم افزارها به خود اختصاص خواهد داد و این بخش در درایو های شما قابل نمایش و استفاده نیست.
   ویندوز و دیگر سیستم عامل ها هنگام ساختن پارتیشن بخشی از حجم پارتیشن را برای آدرس دهی فایلها به خود اختصاص می دهند به عنوان مثال اگر پارتیشنی به اندازه ۸۰ گیگا بایت بسازید تنها ۷۵ گیگا بایت آن در دسترس شما خواهد بود. و البته با افزایش اندازه پارتیشن اندازه بخش آدرس دهی آن نیز افزایش خواهد داشت.

 • سلام ببخشید ممکنه روش نصب ویندوز۸ رو هم بذارید؟برای کامپیوتر این ویندوز مناسبه؟و اگر من بخام روی ویندوز ۷ ام نصب کنمش مشکلی بوجود نمیاد؟
  ممنون

  • سلام
   در سایت جستجو کنید این آموزش وجود دارد.

 • سلام.ببخشید چون نمی دونستم کجا این سوالو مطرح کنم اینجا مطرح کردم.روی سی دی ویندوز که من خریدم نوشته sp3 MSDN ،می خواستم بدونم MSDN یعنی چی؟و اینکه سیستم من قدیمیه(۹ سال قبل گرفتم) و همیشه XP SP2 نصب میکردم حالا میتونم XP SP3 روش نصب کنم؟با تشکر

  • MSDN مخفف این واژه ها است.Microsoft Developer Network
   برای اطلاعات بیشتر به این آدرس رجوع کنید
   در مورد نصب سرویس پک ۳ احتمالا مشکلی پیش نخواهد آمد.

 • سلام – مرسی ازاین لصفی که داشتید -

 • قبلآ برای تعویض ویندوز خیلی عذاب گشیده ام – ممنونم ازاین لصف شما ….. سوالی دارم ایا ویندوز ۷ بهتراست یا ویندوز ۸

 • آیاویندوز ۷ بهتراست یا ویندوز ۸

  • فعلا ویندوز ۷ کارایی بهتری دارد.

 • سلام وقتی ویندوزم رو روشن میکنم و بعد start windows normally رو میزنم دیگه هیچی نمیاد و این error رو میده واقعاا نمیدونم چی کارش کنم!!
  the exception privileged instruction/(0xc0000096) occured in the application at location 0x01060c59.

  • سلام
   بخشی از اطلاعات روی درایو c قابل خواندن نیست.
   با DVD ویندوز تعمیر کنید. و در صورتی که نتیجه ای نداشت ویندوز نصب نمایید.

 • با سلام

  من افزونه تاریخ شمسی برای مرور گر فایرفاکس نصب کردم در ویندوز ۷ . ولی اصلا نشون نمیده . باید چکار کنیم ؟

  با تشکر

  • سلام
   از بخش View در منوی اصلی مرورگر، گزینه Toolbars بخش Add-on Bar را تیک دار نمایید.

 • اگر در مرحله ای که نباید به هیچ دکمه ای دست زد تا سیستم خود بالا بیاید به دکمه ای دست زدیم چه میشود؟الان مشکل درست شده.ویندوز بالا می آید و ارور میدهد که باید ریستارت کنم.این روند تکرار می شود و من نمیدانم چگونه باید مشکل را حل کنم.مرسی از راهنمایی

  • دوباره سیستم تان را با DVD ویندوز بوت کرده و مجددا ویندوز نصب کنید
   توجه: تنها در نخستین بار باید یکی از دکمه ها را برای بوت از طریق DVD بفشارید و در مراحل بعد هنگام ری استارت شدن خودکار سیستم به هیچ یک از دکمه ها دست نزنید.

 • عالی بود.مرسی

 • خیلی عالی بود ممنون از سایت خوبتون

 • ممنون عالیه

 • یعنی این منو کاملا چل کرد ها:
  windows cannot install required files.the file may corrupt or missing.make sure all file required for installation are available,and restart the installation.
  Error code:80070017

  فک نکم دیسک دی وی دی خراب باشه………….دی وی دی هم تازه خریدم و خش وفاسد شدن …فک نکم …….به نظر شما مشکل چیه؟؟؟
  چ راه حلی پیشنهاد میدید؟؟؟
  ممنون میشم کامل و دقیق توضیح بدید!!!

  • این پیام مربوط به نبودن برخی از فایلهای ضروری برای نصب ویندوز می باشد.
   با یک DVD دیگر نصب ویندوز را انجام دهید.

 • اقا ترو خدا جوابمو بدید من ویندوز ۳۲بیتی نصب کردم حالا هرکاری میکنم۶۴بیتی نصب نمیشه اگه راه حلی دارید راهنمایی کنید

  • درایو C را کاملا فرمت کرده و Delete کنید و سپس درایو جدیدی بسازیدو نصب ویندوز جدید را انجام دهید.

 • سلام،خسته نباشید.
  مشکل من نمیدونم مربوط به چی می شه.زمانی که سیستم رو روشن میکنم این پیغام میاد رو سیستم:Exception processing message c00000a3 parameters 75b6bf7c 4 75b6f7c 75b6bf7c
  windows _ drive not ready) )
  ———–
  در ضمن زمانی که این پیغام میاد رو صفحه بک گروند سیستم هم عوض می شه.
  چیکار کنم.

  • ویندوز سیستم تان را عوض کنید.

 • سلام. من لپ تاپمو وقتی روشن می کنم مراحل روشن شدن کاملا” طی میشه اما به صفحه دسکتاپ که میرسه صفحه کاملا” مشکی هست و فقط می تونم موس رو ببینم. dvd ویندوز ۷ ندارم از کجا بیارمش؟

  • سلام
   ویندوزتان خراب شده است.از فروشگاه های نرم افزاری خریداری کنید.

 • یعنی قبل از اینکه ویندوز رو نصب کنم درایو c رو فرمت کنم یا موقع نصب ویندوز

  • قبل از نصب درایو را کامل حذف کرده و درایو جدیدی بسازید با DVD ویندوز نیز می توانید این عمل را انجام دهید.

 • از راهنماییتون ممنون

 • ببخشید میخواستم بدونم اگه زیا ویندوز عوض کنم مادربرد اسیب میبینه

  • نه دوست گرامی زیاد ویندوز عوض کردن به مادر برد آسیب نمی زند.

 • درایوهای من در هنگام نصب ویندوز ۷ پاک شده اند برای بازیابی آنها می توانید من راهنمایی کنید ممنون

  • اگر درایوها را به صورت دستی حذف نکرده باشید این نوشته را بخوانید. راه حل مشکل شما در انتهای پست توضیح داده شده است.
   “ناپدید و پنهان کردن درایو ها در ویندوز”

 • سلام .خیلی ممنون از سایتتون خوب بود ویندوزم به خوبی نصب شده ولی صداش در نمیاد سیدی صداش رو نصب کردم وطبق شیوه ای که در پاسخ های بالایی داده اید کارت صدا را نصب کردم ولی بازم صداش در نمیاد میشه لطفا راهنمایی کنید و میشه بگید چگونه از نصب شدن درایور مودم اطمینان پیدا کنیم

  • از درست بودن کارت صدا مطمعن شوید.
   Device Manager در کنترل پنل جایی است که می توانید سخت افزار نصب شده در سیستم تان را ببینید.

 • تشکر از راهنماییتون
  ویندوز من xp هستش.بخوام عوضش کنم با اطلاعات رو سیستم چی کار کنم؟نمی خوام حذف بشه.
  در ضمن از همین مسیر بالا برم که درسته؟؟؟؟؟؟؟

  • از اطلاعات سیستم تان پشتیبان تهیه کنید و سپس ویندوز نصب نمایید.

 • سلام.
  من اولین باریه که میخوام ویندوز نصب کنم.ویندوز لب تابم ۷ هست و میخوام روی لب تابم ویندوز جدید نصب کنم، بدون اینکه فایلها و اطلاعاتم حذف بشه. چون اولین بارمه چندتا سوال دارم و ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:
  آیا لازمه که دوباره کارت گرافیکی و درایو نوری و… را تهیه کنم؟ سوال دومم اینه که چطوری بدون اینکه فایلها از بین برن ویندوزم رو حذف کنم؟ آیا حذف کردن ویندوز را باید قبل از نصب ویندوز جدید انجام بدیم؟

  • سلام
   برای استفاده از ویندوز ۷ و انجام کارهای عادی و روزمره نیازی به نصب برخی کارتهای گرافیک نیست. ولی برای استفاده از تمامی امکانات کارت گرافیک نصب رااندازهای کارت الزامیست.
   از گزینه Upgrade در مراحل نصب استفاده کنید قبل از انجام این کار بهتر است از اطلاعات تان پشتیبان بگیرید.
   درایوی که در آن ویندوز کهنه نصب شده است را انتخاب کرده و فرمت کنید.

 • من یه بازی نصب کردم وقتی وارد بازی میشم صدا میاد ولی تصویر نمیده و مینویسه out of rangeو پایینش مینویسه ۶۰ / ۷۵ok hz لطفا راهنمهیی کنید ممنون

  • تنظیمات کارت گرافیک و گرافیک ویندوز را برای حل مشکل تغییر دهید.

 • سلام.اگه دقیقا همین کار هایی که توضیح دادین رو انجام بدیم ویندوز قبلی حذف میشه؟
  پاسخ:
  بله

 • سلام.
  هنگام رسیدن به انتخاب پارتیشن نمی تونم درایو سی رو انتخاب کنم .درایو دیگه رو هم اگر فرمت کنم دیگه نمی تونم انتخاب کنم . هاردم ساتا هست. ( با هارد IDE مشکلی ندارم)

  • سلام
   با یک دیسک ویندوز لایو درایوتان را فرمت کنید.یا دیسکهای پارتیشن بندی که به صورت بوت اجرا می شوند.

 • بعد از نصب ۲ ویندوز بالا میاید چگونه پاک کنم

  • ویندوز را که نیاز ندارید پارتیشن مربوط به آن را فرمت کنید.

 • سلام
  من یه مشکل خیلی خیلی جدی دارم.اگه لطف کنین و کمکم کنین ممنون میشم!
  دیروز هنگام نصب اوبونتو روی سیستمم اشتباهی درایو c ویندوزمو کامل فرمت کردم.الن که میخوام دوباره نصبش کنم وقتی به مرحله ی انتخاب درایو میرسه ، لیست درایوها کاملا خالیه و هیچ درایوی اونجا نیست.
  از سالم بودن هاردم اطمینان دارم اما نمیدونم چرا اینجوری شده!
  البته به نظرم لازم باشه که load driver بزنم چون احتمالا درایورای هاردم پاک شدن!
  اما این درایورا رو از کجا بیارم.لپ تاپ من هیپ سی دی اضافه ای همراش نبود و فقط یه freeDos به درد نخور همراشه.
  چجوری میتونم از فرمت شدن همه ی هاردم جلوگیری کنم؟
  اصلا راهی داره؟
  چجوری بدون داشتن فلاپی درایئرا رو نصب کنم؟
  اصلا این درایورا رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

  ممنون میشم اگه کمکم کنین چون واقعا کارم گیره
  توروخدا کمک کنین

  • سلام
   سیستم پارتیشن بندی ویندوز و ابونتو با یکدیگر فرق دارند.
   با یک دیسک پارتیشن بندی که از طریق بوت اجرا شود فرمت درایو C هاردتان را به NTFS تغیر دهید.(فرمت کنید)
   Paragon Partition Manager نرم افزاری مناسب برای این کار
   توجه قبل از به کارگیری نرم افزار ابتدا روش کار با آن را بیاموزید.

 • سلام
  من الان ویندوز اکس پی دارم چند وقت پیش کامپیوترو بردم تا ویندوزشو عوض کنن{۷ }حالا بعد از این که ویندوز رو فرمت کردن گفتن که نمیشه ویندوز سون رو روش نصب کرد
  حالا به نظر شما چرا نمیشه ویندوزم رو عوض کنم
  راهنمائیم کنید

  • احتمالا سخت افزار سیستم تان پایین است

 • من با دی وی دی اوبونتو تونستم live اونو اجرا کنم و با gparted همه ی پارتیشنا رو نگاه کنم.
  یعنی اگه کل هاردو اول از طریق اوبونتو بک بگیرم و فرمت کنم همه چی حل میشه؟
  ممنون

  • اوبونتو ubuntu سیستم عاملی مفید و پرکاربرد در این زمینه است.
   راه حل خوبی برای انجام کار به ذهنتان رسیده است. احتمالا مشکل حل خواهد شد.

 • حالا اگه سیستم سخت افزار رو بخوایم ارتقا بدیم چه قدر میشه هزینه ش

  • با عرض پوزش
   ارتقاء برای سیستم هایی با سخت افزار قدیمی کار مناسبی نیست بهتر است به فکر خرید کامپیوتر جدید باشید.یا اینکه با ویندوز XP کار کنید.

 • ببخشید میشه راهنماییم کنید چجوری تنظیمات کارت گرافیک و گرافیک ویندوز را برای حل مشکل تغییر بدم اخه زیاد وارد نسستم . ممنون از سایت خوبتون (^_^)

  • درایور کارت گرافیک تان را دوباره نصب کنید.

 • سلام ببخشید من تمامی تنظیمات را در اون صفحه آبی رنگ انجام میدم و ریستارت میکنم و عبارت press any key… هم ظاهر میشود ولی هیچ کدوم از دکمه های صفحه کلید کار نمیکنه تا بزنم لطفا راهنمایی کنین ممنون از شما

  • سلام
   اگر صفحه کلیدتان فعال نمی شود بهتر است که با یک صفحه کلید دیگر این کار را انجام دهید قبل از انجام این کار یک بار سوکت آن را از پشت کیس کشیده و دوباره وصل کنید

  • سلام
   ابتدا سوکت مربوط به صفحه کلید را از پشت کیس جدا کرده و دوباره وصل کنید و در صورت نداشتن نتیجه
   با یک صفحه کلید دیگر کار نصب را انجام دهید.

 • ببخشید این آسان ترین راه است……………..
  پاسخ:
  بله

 • سلام
  من میخوام ویندوز ۸ یا ۷ نصب کنم . در مرحله اول هیچکدام از درایوهام نیستند .بعد رفرش که زدم میان . بعد ویندوز نصب میشه و ریستارت میشه که بره مرحله وارد کردن نام و اینا ادامه پیدا نمی کنه و همش اتوماتیک ریست میشه.
  با یه هارد دیگه امتحان کردم در همون مرحله درایوهام بودن و راحت ویندوز نصب شد.
  یکی از دوستام گفت که فریمور هاردت نیاز به اپدیت داره .
  با یه نرم افزار از داخل سایت سیگیت جستجو کردم هیچ اپدیتی نداشت.
  به نظر شما چکار کنم . ایا می تونم خودم فریمورش رو اپدیت کنم . چجوری ؟
  یا مشکل از جای دیگس

  ممنون

  • توجه برای دریافت پاسختان تنها یک بار پیامتان را بنویسید.!
   ابتدا از اطلاعات ضروری هاردتان پشتیبان تهیه نمایید و سپس هاردتان را فرمت سطح پایین کنید.
   نرم افزار مناسب برای این کار HDD Low Level Format Tool

 • سلام
  اخه فقط تو یه بازی مشکلم اینه بازم باید درایور کارت گرافیک دوباره نصب کنم

  • سلام
   درایور جدید کارت گرافیکتان را از اینترنت دانلود کرده و نصب نمایید

 • ببخشید شما مطمئنید که با اینکار مشکلم حل میشه؟

  یعنی نیاز نداره فریمور هارد رو اپدیت کنم.

  با تشکر از زحمات شما

  • اگر هاردتان را یک بار فرمت سطح پایین کنید بیشتر مشکلات آن برطرف خواهد شد.

 • سلام اون مرحله ای که باید ۶۴ یا ۳۲ بیت بودن رو انتخاب کنید رو حذف کردید

 • سلام.من ریستارت میکنم گزینه ی boot را هم روی سی دی رم میدارم ذخیره هم میکنم ولی دوباره سیسیتم بالا میاد ورد مرحله ی بعدی نصب نمیشه.چرا/

  • سلام
   بعد از انجام کار تنظیم بوت سیستم دوباره سیستم تان را ری استارت کرده و پس از نمایان شدن جمله Press any key to boot from CD/DVD یکی از دکمه های صفحه کلید را بفشارید.

 • باسلام وتشکراززحماتتون.واقعاممنونم از دیروز که با اینجاآشنا شدم و نحوه نصب ویندوز ویادگرفتم مشغول نصب شدم فقط یک مشکلی دارم تو اون قسمت پارتیشن واینکه کجاویندوز ونصب میکنم چون ویندوزقبلیم هم ۷بوده وتوcهست میخوام اونجا نصب بشه ومیخوام cرافرمت کنم ولی گزینهdrive options(advanced( را نمیاره که بتونم فرمت و انتخاب کنم فقط اینارومیارهrefresh ,load drive چیکار کنم اون گزینه بیاد باید فرمت کنم.چون این گزینه نیومدومن حالا نصب کردم ولی ویندوز قبلی هم مونده.ممنونم لطف میکنیدزودتر راه حل بدیدمنتظرم

  • سلام
   در مرحله نصب ویندوز و بخش پارتیشن بندی مقابل درایو C سیستم تان واژه system دیده می شود.ابتدا آن را انتخاب کرده و سپس فرمت کنید. برخی از DVD های نصب ویندوز گزینه advanced را ندارند.

 • من برای اولین بارم که ویندوز نصب می خوام بکنم اما وسطای نصب ویندوز ارور میده میخواستم بدونم ممکنه از cdباشه یا از اینکه روی درایو dنصب میکونم باشه؟

  • موارد بسیار ممکن است باعث بروز خطا در نصب ویندوز باشند. و در اکثر آنها با تعویض DVD ویندوز مشکل برطرف خواهد شد.

 • سلام من ویندوز رو همینجوری که توضیح دادید نصب میکنم ولی بعدش برای اینترنت ،وایرلس رو سرچ نمیکنه … لپ تاپ hp…یعنی امکان داره ویندوز اورجینال نباشه و مشکل مربوط به اینه؟ یا یه نرم افزار جانبی باید نصب کنم؟

  • سلام
   اورجینال نبودن ویندوز این گونه مشکلات را به همراه نخواهد داشت.

 • سلام
  نگفتین علت سیاه شدن مانیتور چیه؟
  یعنی اگه فرمت کنم به جای دیلیت مشکل حل میشه؟

  • سلام
   به احتمال بسیار مشکل حل خواهد شد.

 • سلام، با تشکر از سایت خوبتون. من میخواستم ویندوز ۷ نصب کنم.ولی بعد از ری استارت شدن زمانی که میگه press any key… هر دکمه ای که میزنم کار نمیکنه و ویندوز قبلی بالا می آید. همه کارهایی که شما به دوستان دیگر پیشنهاد دادید، انجام دادم ولی درست نشد. در ضمن ویندوز قبلی رو هم با همین cdنصب کردم. لطفا راهنماییم کنید.

  • سلام
   سوکت کیبوردتان را قبل از روشن کردن کامپیوتر یک بار از محل خود در آورده و دوباره به کامپیوتر وصل کنید.

 • سلام
  موقع نصب ویندوز ۷ آیا اتصال به اینترنت رو باید قطع کرد یا نه باید وصل باشه
  ممنون.
  —————-
  پاسخ:
  بهتر است که قطع باشد.

 • سلام، هنگام نصب ویندوز صفحه ای که باید درایو را انتخاب کنیم،گزینه format نیست، من میخوام ویندوز رو در درایو cبریزم ولی پر است و گزینه فرمت هم نیست حالا چکار کنم؟
  —————
  پاسخ:
  سلام
  dvd نصب ویندوز را تعویض کنید.

 • dvd رو هم سه بار عوض کردم بازم درست نشد!!!
  —————-
  پاسخ
  ابتدا از اطلاعات روی هاردتان پشتیبان تهیه کنید.سپس هاردتان را توسط DVD هار بوت پارتیشن بندی هارد فرمت کنید و درایو های آن را نیز Delete نمایید و پس از انجام این کار توسط DVD ویندوز دوباره پارتیشن بندی انجام دهید.

 • سلام من لپ تابم ویندوش اورجینال رو خودش نصب بود حالا به مشکل بر خوردم من خارج از ایران هستم سی دی ویندوز ندارم باید چه کاری انجام بدم لطفا راهنماییم کنید مرسی
  ————–
  پاسخ:
  سلام
  بهتر است که به صورت قانونی ویندوز سون را خریداری کرده و نصب نمایید.
  یا اینکه از یکی از سایتهای دانلود ایرانی سیستم عامل را دانلود نمایید و پس از رایت کردن روی DVD اقدام به نصب سیستم عامل کنید.

 • سلام،من ویندوز ۷ رو نصب کردم اما سی دی درایورهاشو ندارم که بخوام درایوراشو نصب کنم خواستم بدونم الان اگه ویندوزو repairکنم مشکل حل میشه ؟یا اینکه حتما باید دی وی دی درایورهاشو گیر بیارم؟ ضمنا دی وی دی ویندوز ۷ مال شرکت لرد هست که توش درایور کارت گرافیک و کارت صدا و ۷تا دیگه رو داره همونا رو نصب کنم کافیه؟
  ————–
  پاسخ:
  در برخی مواقع تعمیر نمودن ویندوز مشکل تان را مرتفع خواهد کرد. ولی در صورت نتیجه دار نبودن این کار بهتر است که DVD “درایور پک” را از فروشگاه ها خریداری کرده و درایور مورد نیاز سیستم تان را به این وسیله نصب نمایید. در اختیار داشتن درایور های سیستم یکی از ضروریات نصب ویندوز به شمار می رود.

 • ba salam va khasteh nabashid
  man window ro nasb kardam cd windows ro dakhel sistem gozashtam az control panel be ghesmat language raftam nemish zaban dastgaho farsi kard ba alt+shift az paen safhe farsi englisi meshe ama alaki hast
  batashakor mahdi
  ————-
  پاسخ:
  ** تنها یک بار پیام خودتان را بنویسید نیاز به دوباره نویسی نیست**
  نخست این آموزش را ببینید.
  و در صورتی که پایان کار درست نشد.
  گاهی این گونه مشکلات پیش خواهد بهتر است دوباره ویندوز را نصب کنید.

 • زنده باد بهتر از این نمیشد یاد داد.

 • سلام من وقتی که میخوام کامپیوترو خاموش کنم علامت زرد اخطار کنارshut downمیاد مشکلش چیه از راهنماییتون ممنون میشم
  ————-
  پاسخ:
  سلام
  پیام دیگری نیز دیده می شود؟
  ابتدا از راه تعمیر ویندوز اقدام به برطرف کردن مشکل نمایید و در صورتی که نتیجه ای نداشت بهتر است ویندوز تازه ای نصب کنید.

 • چرا یه پیام دیگه میده وقتی کامپوترو خاموش میکنم این پیام میاد:

  please do not power off or lugunp your machine
  …installing update 1 of 1

  و بعد خاموش میشه.
  ——————–
  پاسخ:
  از بخش windows update کنترل پنل ویندوز آپدیت خودکار سیستم عامل را متوقف کنید.

 • سلام

  من تا بحال ویندوز نصب نکردم میخوام سیستم رو خودم نصب کنم ولی درایور مادربرد و کارت گرافیک رو ندارم چکار کنم لطفا” راهنمایی کنید.
  —————
  پاسخ:
  سلام
  DVD درایور پک را از فروشگاه های نرم افزاری خریداری کنید.و با آن درایور سخت افزارتان را پس از نصب ویندوز نصب نمایید.

 • سلام
  کنترل پنل لپ تابم پریده خیلی از دوستان هم من رو راهنمایی کردن که ویندوز عوض کنم
  از اونجایی که ویندوز من اورجینال هستش نمیخوام که عوضش کنم این ویندوز۲سال
  رولب تابم نصبه
  خواهش میکنم که راهنماییم کنیدکه چطوری میتونم کنترل پنل لبتابم روباز گردونم
  —————
  پاسخ:
  سلام
  نخست آنتی ویروس مناسبی نصب کرده و آن را آپدیت نمایید و سیستم تان را برای یافتن ویروس جستجو کنید
  توسط گزینه تعمیر ویندوز می توانید برای بازگرداندن بخشهایی که نمایش داده نمی شوند اقدام نمایید.به این صورت که ابتدا DVD ویندوز را درون درایو قرار داده و سپس سیستم تان را خاموش نمایید و پس از روشن کردن سیستم دکمه Delete یا F2 یا F12 را نگه دارید. تا صفحه بایوس سیستم تان به نمایش درآید. در گام بعدی سیستم را توسط DVD بوت نمایید و در نخستین بخشهای نصب ویندوز (همان بخشی که واژه install را می بینید)روی واژه repare کلیک کنید و منتظر باشید تا ویندوز تان تعمیر شود.

 • آقا مهدی سلام به چشم های خسته ات مرسی لذت بردم فکر نمی کردم به این راحتیا باشه!!!!

 • سلام من ویندوزمو عوض کردم کارت گرافیکم رو هم درست نصب کردم ولی اون موقعی که سیستم روشن میکنم هم دیرتر نسبت ویندوز قبلی بالا میاد و اون موقعی که میخواد روشن بشه صفحه ای که اسم مادربورد نشون میده یدونه بالای صفحه خط سیاه ویه دونه هم سمت چپ مانیتور دیده میشه علتش چیه ؟؟؟ممنون میشم
  —————
  پاسخ:
  سلام
  آخرین آپدیت کارت گرافیکتان را از اینترنت دانلود کرده و نصب نمایید. مانیتورتان را تنظیم کنید.

 • سلام
  تشکربابت آموزشتونو توضیحاتا کاملتون
  من تابحال ویندوز نصب نکردم اما بااموزکامل شمامشتاق شدم مشکل لب تابمو خودم حل کنم وندم دست کس دیگه
  لطفاراهنماییم کنید
  چندماه قبل لبتاب رو دادم دست یه بنده خداتا ویندوزشوعوض کنه ویندوز سونم نو حذف کرد و ایکسپی نصب کرد.اما صداش نصب نمیشد درنتیجه دوباره ویندوز سون نصب کرد(ایکس پی روحذف نکرد)من مدتی باهمین وضع ازلبتابم استفاده کردم تااینکه چندوقت پیش تموم ایکن های لب تابم همه یه شکل شدن.همه شدن مدیا پلیر
  لب تابو دادم تا ویندوزشو عوض کنن(دوتا ویندوز روش نصب بود ودرایوی که ویندوز توش نصب بودcبود)
  اما همه چی بدتر شد
  ویندوزی که حالا روی سیستممه اینطوریه
  موقع تعویض ویندوز ازش خواستم درایوcوdروفرمت کنه و همه اطلاعاتش پاک بشه
  توی درایوcالان سه تا ویندوز هست دوتاش ویندوز قبلیه یکیشم جدید
  برنامه های دروایو ها کاملاجا به جا شده(درایوcبرنامه های ویندوز توشه.توی ویندوز قبلیم eدرایو شخصی من بودو شامل عکس اهنگ فیلم ورد وکللللللی برنامه بود و حجم این درایو۲۷۰تابود اما حالا درایوd270تاظرفیت داره شرفیت درایوeخیلی کم شده برنامه هایی که تویfبود حالا اومدن تویe و بزرگترین مشکل اینه که تموووووووووووووووووم ااطلاعات درایوeاصلا نیست.همه جارو گشتم هیچ کدومش هییچ جای لب تاب نیست
  اطلاعاتی که غیب شده خیییییییلی برام مهمه
  دیگه جرات ندارم لب تابو بدم دست کسی.میترسم بدتر بشه
  توروخداراهنماییم کنید
  من باید چکارکنم؟همه چی خراب شده

  • سلام
   هاردتان را توسط نرم افزار ریکاوری هارد بازیابی کنید اطلاعات تان را بدست خواهد آورد.
   اکتیو ریکاوری نرم افزار مناسبی است

 • با سلام ویندوز سون نصب کردم(یادم رفت آپدیتشو غیر فعال کنم) حالا بعد یه مدت صفحم سیاه شده ویندور لودر هم نصب کردم ولی بازم مشکلم حل نشد ارور جنیون نبودن ویندوزم نمیده میشه راهنماییم کنید

  • دی وی دی ویندوز را درون درایو قرار داده و در مراحل نصب ویندوز گزینه repair را انتخاب کنید.

 • سلام ممنون از سایت خوبتون من موقع نصب ویندوز۷ یکی از پارتیشن هامو دیلیت کردم فکر میکردم فضای این پارتیشن با دو پارتیشن بعدیم تقسیم میشه ولی الان که ویندوز نصب شده دو پارتیشنم رو دارم ولی پارتیشنی که حذف کردم به عنوانfree space خالی مونده چطور میتونم این فضا رو بین دو پارتیشن تقسیم کنم با تشکر

  • نرم افزار های گونا گونی برای انجام این کار وجود دارند اما بیشتر آنها غیر قابل اعتماد هستند بهتر است که پارتیشن جدیدی با استفاده از حجم بلا استفاده درست کنید.در پست های سایت درمورد پارتیشن بندی نوشتار آموزشی وجود دارد.

 • ببخشید منظورم از پارتیشن همون درایوهای هارد هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ————–
  پاسخ:
  بله دوست گرامی

 • سلام
  خیلی ممنون از لطفتون خستم نباشید
  من موقع نصب ویندوز۷ در قسمت پارتیشن بندی یکی از درایوهامو حذف کردم فکر میکردم
  فضای اون به درایوهای دیگه تقسیم میشه ولی بعد از نصب ویندوز
  بصورت free space در اومده
  ممنون میشم بگین چطور میتونم این فضارو تقسیم کنم یا درایو جدید بسازم
  خیلی از سایت خوبتون مرسی

  • سلام
   به این پست مراجعه نمایید

 • سلام.ببخشید ی سوال داشتم.ممنون میشم جواب بدین چون واقعا کلافم کرده.وقتی فلش میزنم ب لب تاپم ظرفیتشو ک نشون میده پره ولی وقتی ک بازش می کنم ب انگلیسی نوشته ک خالیه. چنر بارم فلشو فرمت کردم درست نشد.وقتی میزنم ب تلویزیون مشکلی نداره.ب نظر شما مشکل از چیه؟

  • سلام
   سیستم تان ویروسی شده است.
   آنتی ویروس تان را آپدیت کرده و سیستم را اسکن کنید

 • سلام
  ببخشید یه سوال داشتم.من روی سیستمم دو تا درایو c و d وجود داره . چون حجم درایو c بیشتره ، تمام برنامه هام اونجا ذخیره بودن.باهاش که کارمی کردم بعد چند وقت یه صفحه آبی میومد و ریست می شد.چند بار روشنش کردم ببینم بازم ادامه داره یا نه.حالا تا جایی میاد که میخوای رمز ویندوزو بدی بعد که وارد میشه صفحه سیاهه و چیزی دیده نمیشه.من باید چیکار کنم که اگه نظر شماهم به عوض کردن ویندوز باشه درایو c من پاک نشه.
  تو رو خدا راهنماییم کنید. نمیخوام درایو c م که همه اطلاعاتم توی اونه پاک بشه.
  با تشکر.
  ————–
  پاسخ:
  DVD ابونتو (سیستم عامل لینوکس) را خریداری کنید و درون درایو تان قرار دهید سپس توسط DVD سیستم را بوت کنید و پس از انتخاب زبان گزینه try ubuntu را انتخاب نمایید پس از لود شدن کامل سیستم عامل ابونتو به درایو C اطلاعات ضروری خود را در جایی دیگر کپی کنید….
  سپس دی وی دی ویندوز را برای تعمیر یا نصب ویندوز درون درایو قرار دهید.و …

 • سلامی مجدد.اونکارم کردم(اسکن کردن سیستم).ولی باز درست نشد.
  ————-
  پاسخ:
  ابتدا آنتی ویروس به همراه آخرین به روز رسانی آن را تهیه کنید(دانلود کنید) سپس روی یک فلش ذخیره نمایید. و فلش را نیز در سیستم دیگری برای پیدا کردن ویروس اسکن نمایید. سپس ویندوز تان را نصب کرده و قبل از اینکه کار دیگری انجام دهید(هیچ درایوی را باز نکنید) ابتدا آنتی ویروس تان را نصب نموده و سیستم را اسکن نمایید. احتمالا مشکل تان برطرف خواهد شد.

 • سلام مرسی واقعا خیلی خوب و ساده و روان توضیح دادین متشکرم

 • ببخشید اگه اینترانت داشته باشیم میتونیم اون واژه ای که گفتی واسه فعال کردن ویندوز لازمه جستجو کنیم ؟ اگه میشه لطفا راهنمایی کنین چطوری؟ جستجو وازه فعال سازی ویندوز سون
  ————-
  پاسخ:
  در بخش آدرس مرورگرتان این آدرس را وارد کنید.
  سپس واژه ” فعال سازی ویندوز ۷ “را در بخش آدرس سایت گوگل بنویسید.

 • خیلی عالی بود آقا مهدی
  من برای پروژم ازش خیلی استفاده کردم مرسی

 • سلام . مراحل نصب ویندوز برای من که لپتاپ دارم خیلی دیر می گذرد و مرحلهی setop startin رو گیر میکنه لطفا راهنمایی کنید . باتشکر. amir

  • سلام
   موارد گوناگونی این مشکل را در پی خواهند داشت
   ایراد سخت افزار
   خرابی DVD ویندوز
   خرابی درایو DVD

 • سلام یه سوالی دارم ممنون میشم جواب بدین.لب تاپم مدتیه مشکلی پیدا کرده اینکه هر ازچندگاهی وقتی دارم باهاش کار میکنم خودبه خود RESTARTمیشه.بنظر شما مشکل از چیه؟

  • سلام
   سیستم عامل ویندوز نیز مانند هر چیز دیگری طول عمر محدودی دارد اگر زمان زیادی است که از آن استفاده می کنید بهتر است ویندوز تازه ای نصب کنید.

 • سلام
  آقا با بدبختی ویندوز سون رو نصب کردم ولی وقتی اکتیوش کردم بعد ری استارت شدن وبالا اومدن، ویندوز کلا هنگ کرد ونوار تسک بار و استارت نیومد کلا هیچ پنجره ای باز نمی شد
  یه بار دیگه ویندوز رو نصب کردم ایندفعه نرم افزار کارت صدا رو نصب کردم بعد ریستارت بازم اینطوری شد
  به غیر از درایو سی بقیه درایوراش فرمتش fate
  دفعه اول ۶۴x نصب کردم بار دوم ۸۶x نصب کردم میگن ۸۶ همون ۳۲ هستش دیگه ۳۲ رو نصب نکردم
  به نظر شما مشکل هنگش چیه؟؟؟
  چه ایراداتی میتونه وجود داشته باشه؟؟؟؟
  باتشکر
  ————–
  پاسخ:
  ویندوز ۶۴ و ۳۲ تفاوت بسیاری با هم دارند و هنگامی که هر یک از آنها را نصب می کنید باید درایور های سخت افزاری ویژه همان سیستم عامل را نیز نصب نمایید.
  ممکن است DVD ویندوز تان مشکل داشته باشد.

 • سلام خدمت دوستان
  سوال: یه PC دارم که ” HDD رو تعویض کردم و RAM اون ۴G ـ میخوام ویندوز۷ روش نصب کنم،ویندوز رو نصب کردم تامرحله آخرش بعداز Restart که میخواد BOOT بشه (قبل ازدریافت Computer Name , pass) میره روی یه صفحه مشکی وهمونجورثابت باقی میمونه وهییییییچ اتفاقی نمیفته.
  اگردوستان لطف کنند راهنماییم کنندممنون میشم.
  ——————
  پاسخ:
  هاردتان را یک بار کاملا فرمت کرده و پارتیشن بندی کنید

 • با سلام
  آقا یه مشکل بزرگ دارم :(
  من همه کارای مرحله ۱ رو انجام میدمم اما وقتی اینو میگه :در این حالت با فشردن یکی از دکمه های صفحه کلید،(هر دکمه ای) سیستم با DVD نصب ویندوز راه اندازی خواهد شد. نمیاد رو ستاپ :( پی کار کنم؟ :( تو رو خدا کمک :(
  —————
  پاسخ:
  بقیه نظرات را بخوانید مشکلتان توضیح داده شده است

 • سلام آقامهدی.خسته نباشی.ببخشد دوتا سوال داشتم که ربطی به موضوع ندارن ولی ممنون میشم که جواب بدین.
  ۱-شما چه …شکنی رو توصیه میکنین؟
  ۲-نحوه ی غیرفعال کردن آنتی ویروس چطوری ه و بهترین آنتی ویروس درحال حاضر چیه؟
  بازم بابت صبرو تحمل وجوابتون ممنون.
  ————
  پاسخ:
  ۱-در اینترنت (گوگل)جستجو کنید ممکن است که در صفحات نخستین وجود نداشته باشد ولی در صفحات بعدی خواهید یافت.
  ۲- بهترین آنتی ویروسها با توجه به سنجش جهانی
  Kaspersky
  Avast
  AVG
  Avira
  برای غیر فعال کردن نرم افزار آنتی ویروس با توجه به نام آنتی ویروس در گوگل جستجو کنید.

 • سلام آقامهدی
  نحوه غیرفعال کردن آنتی ویروس رو یادم میدین لطفا؟ممنون
  —————-
  پاسخ:
  با توجه به نام آنتی ویروس تان در اینترنت جستجو کنید نتیجه خواهید گرفت

 • با سلام
  میخواستم بدونم اگه خودم ویندوز ۷ رو نصب کنم فایلهایی که در ویندوز قبلیم(xp) بود به ویندوز ۷ انتقال پیدا میکنه؟
  —————
  پاسخ:
  نه دوست گرامی
  از اطلاعات تان نسخه پشتیبان بگیرید.

 • بسیار سایت تحسین برانگیزی دارید . بسیار سپاسگذاریم .

 • ویندوز سون نصب کردم.اکتیویترم نصب کردم ولی بعد از ۱۰ روز صفحه نمایش سیاه میشه..دوباره ویندوز نصب کردم همین مشکل پیش اومد..مشکل کجاست؟
  ——————
  پاسخ:
  بشتر توضیح دهید. صفحه نمایش خاموش می شود؟ ویندوز تان به صورت خودکار خاموش می شود؟ یا اینکه صفحه نمایش تیره می شود؟ ممکن است مشکل سخت افزاری داشته باشید.

 • عالی بود متشکرم

 • سلام.ممنون نصب و اکتیو شد.ولی system rating is not available یعنی چی؟
  چرا فونتش اینقدر بزرگه؟چطور میتونم این اشکال رو رفع کنم؟
  ممنون ازسایت عالیتون
  ________
  پاسخ:
  مشکلی نیست
  در بخشی که شما دیده اید ویندوز به سخت افزارتان امتیاز میدهد.این به آن معناست که با بهترین سیستم های حال حاضر مقایسه می شوید و بدون امتیاز، ویندوز به درستی کار می کند.

 • سلام و خسته نباشید :
  من مینی لب تاب ASUS EPC 1015 PX دارم که روش Win 7 STARTER نصب هست، ولی فکر کنم به شدت ویروسی شده و حتی آنتی ویروس Microsoft essentioal هم خود به خود از بین رفته و دیگه اسکن و… نمیکنه ( البته برنامش توcontrol panel هست ) و آنتی ویروس kasper رو که نصب میکنم یک erore میده ( که میگه : برنامه T..? M..? Titanium وجود داره و به خاطر همین ممکنه که درست نصب نشه . که البته واقعا هم همینطور شد و درست نصب نشد و… ) الان به نظرم خوبه که کل درایوهارو فرمت کنم و از دوباره ویندوز نصب کنم !!!! ولی نمیدونم الان که ویندوزم اوریجینال هست چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا میتونم با روشی همین ویندوز اوریجینال رو درست کنم و از شر ویروس ها و…. راحت شم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا باید یه ویندوز قلابی بخرم و وصل کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (البته بگم که این لب تاب گاهی به خارج از ایران هم میره) لللللللللللللللللللللللطفا خیلللللللللللللللللللللللللللللیییییییییییییییییی خیلی…………..خیلی راهنمایی ام کنید و لطفا زیر دیپلم توضیح بدهید .مرسییییییییی
  ——————
  پاسخ:
  ویندوزی که روی سیستم تان دارید از امکانات کمی برخوردار است. و اورجینال بودن ویندوز تاثیر چندانی در عملکرد آن ندارد. این به آن معناست که ویندوز کرک شده و اورجینال در کارکرد یکی هستند.
  با توجه به توضیحات تان دو راه در پیش رو دارید.
  . ویندوز اورجینال خریداری کنید.(منصفانه تر است)
  . از ویندوز های داخل ایران بهره بگیرید.

 • سلام.توضیحاتتون خیلی عالی بود ولی من ی مشکلی دارم اون اینه که وقتی ویندوز رو عوض میکنم ویندوز قبلی هم باقی میمونه…بعد از این که ویندوز رو نصب کردم میرم قسمت درایو Cویندوز قبلی هم هنوز هستش و فورمت نشده…و وقتی کامبیوتر رو روشن میکنم ی صفحه ای میاد که میگه شما دوتا ویندوز۷ دارین..میشه لطفا کمکم کنید؟در بوت کردن هم مشکل دارم
  —————-
  پاسخ:
  در بخش گزینش پارتیشن از مراحل نصب ویندوز روی درایوی که واژه system در برابر آن نوشته شده است کلیک کرده و دکمه format را از گزینه های پایین صفحه برگزینید. تا همه اطلاعات و ویندوز قبلی پاک شود.

 • من برای اتصال به اینترنت ازADSLاستفاده میکنم…ویندوز رو که عوض کردم دیگه نتم وصل نشد و کلا کارت اینترنتم از کیس پریده بود میشه لطفا کمکم کنید که بتونم بعد از نصب ویندوز اینترنتم رو وصل کنم
  ————-
  پاسخ:
  مودم تان دخلی است یا اینکه خارج از کیس قرار میگیرد؟
  اکثر مودم ها نیازی به نصب ندارند. و پس از نصب ویندوز بدون مشکل به کار خود ادامه می دهند.

 • منظورتون تومراحل نصب ویندوز این کارا رو انجام بدم؟سی دی رو که من باهاش ویندوز عوض کردم کلمه ی فورمت نداشت..
  —————–
  پاسخ:
  با یک DVD دیگر آزمایش کنید.

 • starting windows bala miad,nad az un desktop siah ast,faghad flesh mouse mibinam

  • سلام
   از اطلاعات تان پشتیبان تهیه کنیدو سپس ویندوز تان را دوباره نصب کنید.

 • درود دوستان بزرگوار
  مطالبتون عالی بود.
  استفاده کردم.
  مزد زحماتتون رو از پرورگار درخواست کردم.
  سپاس

 • سلام
  من هارد ۵۰۰ ساتا رو سیستمم دارم که روی درایو Cویندوز Xpنصبه که دارای حجم ۳۰ گیگ هست و امروز روی درایو Dکه حدود ۱۰۰گیگ فضا داره ویندوز سون نصب کردم.
  خودم سابقه فروش سیستم دارم تو زمینه اسمبل شبکه تعمیرات و …
  اما واسم یه مشکلی پیش اومده که تازگی داره میخاستم ببینم تا حالا باهاش بر خوردین:
  در زمان نصب ویندوز سون زمانی که میخواین درایو رو برای نصب انتخاب کنین با اینکه ۵ تا درایو دارم فقط ۳ تا رو نشون میده و حتی بعد نصب هم همینطور است…
  با توجه به اینکه از Drive managment هم میام درایو رو Addکنم ارور میده و میگه رفرش کن یا سیستم رو راستارت کن شاید درست شد!
  تا حالا همچین چیزی ندیده بودم …
  هاردم رو حدود ۲ ماهی میشه تعویض کردم و زیاد اطلاعات روش نریخدم که بگم موردی داره.
  تازگی داره برام…….
  به این مشکل برخوردین؟ممنون

  • سلام
   هاردتان را یک با توسط DVD ویندوز پاک کرده و حتی پارتیشن ها را نیز Delete نمایید سپس توسط گزینه های موجود پارتیشن بندی کنید در این حالت DVD ویندوز برای اجرای بهتر مقداری از فضای موجود را به سیستم کش اختصاص میدهد که باعت کارایی بهتر آن و شناسایی پارتیشن ها می شود.
   پیروز و پایدار باشید

 • سلام من وقتى نصب مى کنم پنجره ها رو شیشه اى نشون نمیده و سایز اصلى رو هم نداره یعنى بزرگه یا کوچیکه و بعضى. اوقات هنگ مى کنه مشکلش چیه ؟ اگر امکان داره به ایمیلم جواب رو بفرستید

  • سلام
   درایورهای کارت گرافیک و سخت افزار سیستم تان که مربوط به ویندوز ۷ است را نصب نمایید

 • با سلام وتشکر
  ابتدای نصب ویندوز سون بعد ااز windows is loading files

  سیستم پیام editboot optionns داده. بعد از. زدن اینتر صفحه مشکی شده و سیستم قفل می کند لطفا مرا راهنمایی کنید در ضمن سی ددی ویندوز نو و سالم می باشد
  ———————
  پاسخ:
  سلام
  یک بار تنظیمات بایوس را ریست کنید احتمالا مشکل حل خواهد شد.

 • وتی دارم ویندوز رو نصب می کنم به مرحله می رسم که باید یه درایو رو انتخاب کنم برای نصب اصلا درایوی وجود ندارد اگه ممکنه راهنماییم کنید با تشکر
  ————-
  پاسخ:
  از اطلاعات تان پشتیبان گرفته و سپس
  توسط دیسک های بوت شونده هاردتان را فرمت و درایو های آن را پاک(حذف) کنید.
  سپس توسط DVD ویندوز دوباره پارتیشن بندی نمایید.

 • سلام من میخوام ویندوز۷نصب کنم اما نمیدونم چطور ویندوز خراب قبلی را پاک کنم و ویندوز جدید رو روی درایو c نصب کنم. درحال حاضر ۲ تا ویندوز دارم اگه بخوام هردو رو پاک کنم و از اول روی درایو c نصب ، باید چکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
  —————
  پاسخ:
  لطفا بخش نظرات را بخوانید.
  در مرحله پارتیشن بندی درایو هایی که واژه System جلوی آن دیده میشود را برگزینید و سپس دکمه فرمت را در پایین پنجره بفشارید.

 • سلام خیلی ممنون آموزش مختصر و بسیار مفیدی هست,دو سوال الان که دارم این دیدگاهو مینویسم با ویندوزی است که میخوام عوض کنم برای این ویندوز یک حساب کاربری adminstator loagin ساختم قبل از عوض کردن این حسابو باید از بین ببرم؟ سوال دوم اینکه میخوام تمام فایلهایی که روی این ویندوز ریختم از جمله دانلودهایی که انجام دادم و…. همه و همه میخوام پاک بشه چون درایو Cخیلی شلوغ شده و رنگش قرمز شده امکانش هست که پاک بشه و یک ویندوز ۰کیلومتر داشته باشم؟
  —————–
  پاسخ:
  دیدگاه شما پاک نشده است برای رسیدن به پاسخ لطفا صبور باشید.
  در هنگام نصب ویندوز در بخش پارتیشن بندی نخست درایو C یا همان درایوی که واژه system در مقابل آن دیده می شود را انتخاب کرده و دکمه فرمت را از پایین صفحه کلیک کنید همه فایل های موجود در درایو C پاک خواهد شد.

 • سلام ممنون به من خیلی کمک کرد ما قراره فردا آزمون کامپوتر بریم منطقه و باید ویندوز هم عوض کنیم
  در هر صورت خیلی خیلی بهم کمک کرد.

 • سلام من یه سوال داشتم. چند وقته سرعت کامپیوترم خیلی پایین اومده. میخوام ببینم با ریکاوری میشه حل کرد؟ یعنی سیستم برگرده به حالت قبل که خیلی خوب بود. ویندوزم ۷ و ۳۲ بیته. لطفا جواب رو برام ایمیل کنید.

  • سلام
   در صورتی که قبلا نقطه دستیابی را ذخیره کرده باشید می توانید ریکاوری نمایید.
   به کنترل پنل بخش ریکاوری مراجعه کنید

 • آموزشی که گذاشته بودید عالی بود فقط خواهشمندم همچنین برنامه های آموزشی رو برای بفرستید ممنون می شم

 • سلام.توی قسمتی نوع کامپیوتر رو که خانگی یا شبکه است باید انتخاب شود لطفا یه کم این نوعها رو توضیح بدین.
  ممنون از این آموزشای خوبتون.

 • سلام خسته نباشید
  موقع انتخاب درایو نصب جای advance setup نیست که فرمت کنم.
  برای درک بهتر به آدرس زیر برید
  http://upload7.ir/images/47748047645537643599.png
  ممنون میشم اگه کمک کنید

  • سلام
   همان گونه که در پایین پنجره نوشته شده است دوباره مراحل نصب را با راه اندازی مجدد سیستم، توسط DVD نصب ویندوز انجام دهید. تا بتوانید تغییراتی روی پارتینش های هاردتان انجام دهید.
   به عبارت دیگر ری استارت کنید.و سیتم را توسط DVD بوت کنید.

 • سلام من میخواستم حجم درایوی رو کم کنم و به درایو دیگری اضافه کنم اگه امکانش هست به طور کامل توضیح بدید ممنون میشم

  • سلام
   در یکی از پستهای سایت توضیح داده شده است.

 • خداقوت!
  شنیدم برای نصب ویندوز روی لپ تاپ باید درایورهاش رو از سایت تولیدکنندش بگیریم. میشه در این مورد توضیح بدین! این درایورها چی هستند؟

  • سلام
   درایور (راه انداز) های سخت افزار مانند کارت گرافیک و کارت صدا و سی پی یو و مادر برد.

 • عالی بود
  دستتون درد نکنه
  واقعا کامل و جامع بود و با استفاده از سوالات دوستان و پاسخ های شما کامل تر شد
  ممنون ازتون
  خداقوت

 • با سلام وخسته نباشید از سایت بسیار خوبتان
  آقا مهدی در سیستم من هارد اکسترنالم جواب نمیده البته یک هارد سوکت قدیمی وصل می کنم اونم جواب نمیده ، لامپ هارد اکسترنال هم روشن میشه و در ضمن هارد رو روی هرسیستم دیگه ای وصل می کنم جواب میده با تشکر مهدی

  • کامپیوتر را از خاموش کرده و دوشاخه کیس را نیز ار پریز جداکنید.
   درب کیس را باز کرده و نخست انگشت تان را روی بخشی از کیس که رنگ ندارد اتصال دهید. سپس باتری مادر برد را از جایگاه خود برداشته.و دوباره سیستم تان را راه اندازی کنید.

 • دستتون درد نکنه که دانسته های خودتون را در اختیار ما گذاشتید _خیلی خوب بود سپاس

 • salam, bebakhshid man agar bekham zabane aslie windows ro taghir bedam chekar bayad anjam bedam? (zabane keyboard manzuram nist)l

  • سلام
   توسط نرم افزار فارسی ساز می توانید زبان ویندوز را به فارسی تغییر دهید

 • سلام ..من قبلا روی سیستمم ویندوز ۷ نصب کرده بودم ولی چون کارت صداش نصب نشده بود ..وبه ایترنت هم دسترسی نداشتم تا دانلود کنم خواستم دوباره .یندوز را نصب کنم ولی هر کاری میکنم نصب نمیشه و وقتی dvd را دردیویدی رایتر قرار دادم و اجرا شد پنچره install now میاد وبعداز ان مستقیم به مرحلهcollecting informating میره از اونجا به بعد هیچ کار نمی کنه ونوار پیشروهم درصدش زیاد نمیشه ..لطفان راهنماییم کنید.

  • سلام
   کامپیوتر را از خاموش کرده و دوشاخه کیس را نیز ار پریز جداکنید.
   درب کیس را باز کرده و نخست انگشت تان را روی بخش از کیس که رنگ ندارد اتصال دهید. سپس باتری مادر برد را از جایگاه خود برداشته و دوباره پس از چند ثانیه در محل خودش قرار دهید و دوباره مراحل نصب را آزمایش کنید.

 • سلام یک سوالی داشتم که خواهشن زود جواب بدید چون خیلی ضروریه
  من روی لپ تاپ hpد می خوام سون نصب کنم خیلی مراحل نصب کند پیش میره وقتی هم که نصب میشه خیلی دیر ویندوزم لود میشه و در واقع لود شدنش هم عادی نیست تا لوگوی ویندوز پیش میره ولی وقتی لوگو میره صفحه کاملا سیاه میشه و هیچی نمی آد و باید چند بار دکمه پاور را بزنم تا صفحه ای که اسم خودم رو داره (نام کاربری) روش که کلیک می کنم تازه وارد محیط ویندوز میشه البته وقتی که صفحه سیاه هست اون آهنگی که وقتی ویندوز سون بالا میاد رو میزنه ولی دیگه هیچی نمیاد دلیلش چیه باید چکار کنم؟ ( نصب ویندوز خیلی کند و بعد نصب هم خیلی دیر لود یا اصلا لود نمیشه؟)

  • احتمالا مشکل سخت افزاری دارید از یک متخصص کمک بگیرید

 • سلام ، ببخشید پس پس با توجه به سوال قبلی ام،من میتونم از ویندوزهای کرک شده بازار استفاده کنم و این جور ویندوز رو لب تابم با روشی که در این سایت گفتید نصب کنم ،مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟. با توجه به سوالی که قبلا پرسیده بودم ، سوال قبلی ام با پاسخش این بود :سلام و خسته نباشید :
  من مینی لب تاب ASUS EPC 1015 PX دارم که روش Win 7 STARTER نصب هست، ولی فکر کنم به شدت ویروسی شده و حتی آنتی ویروس Microsoft essentioal هم خود به خود از بین رفته و دیگه اسکن و… نمیکنه ( البته برنامش توcontrol panel هست ) و آنتی ویروس kasper رو که نصب میکنم یک erore میده ( که میگه : برنامه T..? M..? Titanium وجود داره و به خاطر همین ممکنه که درست نصب نشه . که البته واقعا هم همینطور شد و درست نصب نشد و… ) الان به نظرم خوبه که کل درایوهارو فرمت کنم و از دوباره ویندوز نصب کنم !!!! ولی نمیدونم الان که ویندوزم اوریجینال هست چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا میتونم با روشی همین ویندوز اوریجینال رو درست کنم و از شر ویروس ها و…. راحت شم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا باید یه ویندوز قلابی بخرم و وصل کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (البته بگم که این لب تاب گاهی به خارج از ایران هم میره) لللللللللللللللللللللللطفا خیلللللللللللللللللللللللللللللیییییییییییییییییی خیلی…………..خیلی راهنمایی ام کنید و لطفا زیر دیپلم توضیح بدهید .مرسییییییییی
  ——————
  پاسخ:
  ویندوزی که روی سیستم تان دارید از امکانات کمی برخوردار است. و اورجینال بودن ویندوز تاثیر چندانی در عملکرد آن ندارد. این به آن معناست که ویندوز کرک شده و اورجینال در کارکرد یکی هستند.
  با توجه به توضیحات تان دو راه در پیش رو دارید.
  . ویندوز اورجینال خریداری کنید.(منصفانه تر است)
  . از ویندوز های داخل ایران بهره بگیرید.

  • سلام
   مشکلی پیش نخواهد آمد.

 • با سلام من میخوام ویندوز ۷ رو نصب کنم (ویندوز۸ رو درحال حاضر دارم )
  باید کامپیوترو ریستارت کنم و delete رو نگه دارم؟
  چون نمیتونم setup مادر برد رو پیدا کنم تا بتونم boot form رو انتخاب کنم.
  درضمن فایل هایی که الان دارم در صورت نصب ویندوز پاک نخواهند شد؟؟؟؟
  ممنون از راهنماییهایتان
  —————
  پاسخ:
  مراحل را همان گونه که در سایت آمده است پیش رفته و ویندوز تان را نصب نمایید.
  فایلهای ویندوز قبلی پاک خواهند شد بهتر است فایلهای ضروری خود را در جای دیگری کپی کنید.

 • ممنونم تشکر فراوان خسته نباشید

 • مثل همیشه عالی!
  مرسی

 • سلام ویندوز ۷ را نصب کردم با اینکه قبلش دیلیت زدم تا ویندوزهای قبلی پاک شود اما در درایو c ویندوز old چند تا هست چگونه پاک کنم
  ——————-
  پاسخ:
  دوباره ویندوز جدیدی نصب کنید و گزینه فرمت را انتخاب نمایید.

 • سلام ببخشیدمن الان توداویندوزدارم میخام ۲تاشوپاک کنم اماوقتی به قسمت طنظیمات پیشرفته میرم گزینه فرمت وجودنداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  لطفاکمکم کنید
  ———————
  پاسخ:
  سلام
  dvd نصب ویندوز تان را تعویض نمایید.

 • salam kheili aliiiiiiii bod merC az amozesheton

 • با سلام – از بیان شیوا ورسای شما در مورد چگونگی نصب ویندوز تشکر میکنم تا درودی دیگر بدرود

 • سلام ممنون از راهنمایی فوق العادت :بعداز نصب ویندوز به محض اینکه فلش به پورت یواس پی میزنم ایرور میده وپیغام میده دیسکت رو بذار داخل درایو مشکل چطور حل میشه؟ممنون
  ————
  پاسخ:
  DVD نصب ویندوز را در اختیار سیستم قرار دهید.

 • با سلام وخسته نباشید.من لپ تاپم ۵هسته ایه ولی فقط یکیشو نشون میده و سرعتش خیلی پایینه باید چکار کنم ۴تای دیگرو نمیشناسه باید کلا از اول ویندوز نصب کنم یا راهه دیگه ای هست.
  ———————
  پاسخ:
  سلام
  درایور های سیستم تان را برای عملکرد بهتر، نصب نمایید. و در صورتی که مشکل حل نشد ویندوز جدیدی نصب کنید.

 • ممنون از زحماتتون بسیار عالی و آموزنده بود

 • سلام. با تشکر از اطلاعات بسیار عالی ی.
  من ۳ سال است که کامپیوتر رومیزی را روشن نکرده بودم به علت استفاده از لپ تاپ، الان میبینم مه سیستم ویروس داره، ویروسی که نیوفولدر می سازه. الان بخوام ویندوزشو عوض کنم، قبلش نیازی هست که آنتی ویروس بشه؟ بعد از نصب ویندوز چی؟
  با تشکر
  ——————-
  پاسخ:
  سلام
  پس از نصب ویندوز هیچ درایوی را باز نکنید و ابتدا آنتی ویروس آپدیت شده نصب کرده و سیستم تان را اسکن کنید.

 • سلام خسته نباشید. من ویندوز ۷ نصب کردم ام الان ویندوز بعضی از درایو ها رو باز نمیکنه آیکونشون هست اما انگار فعال نیست باز نمیشه کمک کنید
  —————-
  پاسخ:
  خطایی هنگام باز کردن درایوها نمایش داده می شود؟
  لطفا آن را بنویسید

 • سلام ram من ۲۵۶ مگابایت آیامی تونم ویندوز هفت رونصب کنم یه سوال هم دارم چطور می تونم یه ویندوز اورجینال روبدون dvd نصب کنم آخهdvd درایو ندارم هرجام می رم سی دی ویندوز ندارن لطفا جواب بدین ممنون.
  ———————
  پاسخ:
  سلام
  با عرض پوزش نمی توانید ویندوز ۷ را روی سیستم تان نصب کنید.برای اجرای بهتر ویندوز ۷ به دست کم ۱ گیگا بایت رم نیاز دارید.

 • با سلام خدمت شما. روزتون بخیر.۲تا سوال دارم.
  ۱٫من موقعی که لپ تاپم رو خریدم، مهندس گفتند چون ویندوزت اورجینال هستش یه back up از ویندوزت میگیرم تا بعدا موقع نصب مجدد داشته باشی و ۳تا dvd بهم دادند.
  الان سوالم اینه که الان که میخوام ویندوزم رو عوض کنم میتونم از همون dvdها استفاده کنم یا اینکه باید حتما سی دی ویندوز بخرم؟
  ۲٫اگر ویندوزم که ۷هستش رو آپدیت کنم مشکلی پیش نمیاد؟ چون برا آپدیتش ارور داده!
  به نظر شما ویندوزم رو آپدیت کنم یا کلا عوضش کنم؟
  ممنون میشم جواب رو واسم ایمیل کنید.
  ——————————–
  پاسخ:
  روش بازگرداندن ویندوز به کمک DVD ها را از شخصی که نسخه پشتیبان تهیه کرده است بپرسید. زیرا راه های گوناگونی برای این کار وجود دارد.
  نخست از کنترل پنل بخش Backup and Restore را آزمایش کنید. و سپس DVD ها را در درایو قرار دهید.(توجه داشته باشید که ممکن است اطلاعات تان که در درایو C ذخیره نموده اید پاک شود)
  ۲٫ ویندوز تان را نخست آپدیت کرده و سپس دوباره به کمک نرم افزار کرک کنید.
  ۳٫ اگر با هیچ یک از گزینه های بالا پاسخ درستی دریافت نکردید بهتر است که ویندوز تازه ای نصب نمایید.

 • بسیار عالی بود متشکرم استفاده کردم موفق باشید

 • سلام من ویندوز لب تاب رو عوض کردن ولی تو مرحله انتخاب درایو فرمت نمیشه یا گزینه next روی درایوی که ویندوز بوده غیر فعاله نوشته نمیشه ویندوز نصب کرد لطفا راهنمایی کنید
  msi i5
  ——————————–
  پاسخ:
  سلام
  اگر ویندوزتان مشکلی ندارد آن را دوباره نصب نکنید.
  با نرم افزارهای پارتیشن بندی می توانید درایوتان را فرمت نمایید

 • سلام ممنون از اطلاعات بسیر مفیدتون من می خوام ویندوز ۷ نصب کنم اما بعد انتخواب boot cd rom که صفحه ی press any key میاد بعد از زدن کلید وارد دسکتاپ میشود میدونید چرا؟؟؟؟؟
  خیلی ممنون میشم اگه توضیح کامل بدید و مراحل نصبو بگید.
  thanks
  ——————————–
  پاسخ:
  سلام
  DVD ویندوزتان را تعویض کنید و دوباره آزمایش نمایید.
  دکمه دیگری از کیبورد را بفشارید.هر دکمه ای

 • salam mamnoon az rahnamaeitun. faghat ye soal man win7 ro ruye pc nasb kardam vali motherboard va VGA win7 ro support nemikone..! ba in hal system bala miad va kar mikone. man diruz ke nasb kardam va dashtam barnameha ro nasb mikardam keyboard kar mikard vali emruz ke system ro roshan kardam keyboard kar nemikone…! mishe lotfan rahnamaeim konid
  ——————————–
  پاسخ:
  سلام
  لطفا فینگلیش ننویسید.
  اگر درایورهای ویندوزتان را نصب کنید مشکل حل می شود.
  کابل کیبوردتان را بکشید و دوباره وصل کنید.
  بهتر است که نخست درایورهای سیستم تان را برای ویندوز هفت از اینترنت دریافت کرده و سپس اقدام به نصب ویندوز نمایید.

 • سلام خسته نباشید، ویندوز من یه مشکل بدی داره وقتی برنامه یا پنجره ای رو باز میکنم بعد یه مدت یه ارور میده و بسته میشه(internet explorer can not work) این مشکل تو اینترنت اکسپلورر شدید تره مثلا هر ۵دقیقه یه بار اتفاق میفته، میخواستم بدونم امکان داره مشکل سخت افزاری باشه؟ چون از اول که لپ تاپم رو خریدم همینطوری بود :(
  ——————————–
  پاسخ:
  نه ویندوزتان را تعویض کنید.
  و آنتی ویروس سیستم تان را نیز به روز نمایید.
  مرورگر اینترنت اکسپلور نرم افزار مناسبی برای جستجو در اینترنت نیست. ای فایرفاکس بهره بگیرید.

 • سلام,ممنون ازاطلاعات خوبتان,لپ تاپ من دارای۲ ویندوزاست می خواهم هرویندوزرا حذف وویندوز جدید۷ راه اندازی کنم,برای اینکاربایدچه کنم؟آیاهردو ویندوز پس ازنصب ویندوز جدید حذف میشود؟
  لطفا جواب دهید
  ——————————–
  پاسخ:
  سلام
  خیر به صورت دستی درایو ها را فرمت کنید.
  پیش از این کار از داده های شخصی خود پشتیبان بگیرید.

 • سلام
  مرسی با آموزش خوب شما گام به گام پیش رفتم و ویندوز رو نصب کردم.
  بازم ممنون

 • از راهنمایی مفید شما متشکرم.

 • باعرض سلام واقعا دست گلت در د نکنه عالی بود ولی ای کاش تصویر boot هم می زاشتین با تشکر

 • پرینتر مدل canon lbp 810 دارم که دارو آن در سایت canonبرای ویندوز ۷ ۶۴ بیت نیست لطفا جهت نصب آن راهنمایی فرمایید.
  ———————
  پاسخ:
  اگر در سایت اصلی نیافته اید این به آن معناست که هنوز درایور سخت افزار مربوطه ارائه نشده است.
  در این سایت نیز جستجو نمایید
  driverguide.com

 • سلام. ممنون از سایت خیلی خوبتون
  دو سه ماه پیش روی لب تابم ویندوز ۷ نصب کردم.الان برای لب تابم مشکل پیش اومده و میخوام دوباره ویندوز نصب کنم. اما بعد از اینکه upgrade رو انتخاب میکنم، ادامه نصب ممکن نیست وپیام compatibility report ظاهر میشه. قسمتی از متن این پیام:
  THe computer started using the windows installation disk.remove the installation disk and restart your computer so that windows starts normally.then insert the installation disk and restart The upgrade…..
  باید چی کار کنم؟
  ———————
  پاسخ:
  سلام
  این گزینه متاسفانه در اغلب موارد به درستی کار نمی کند.
  ولی براساس راهنمایی پیام نخست DVD را از درون درایو بیرون آورده و سیستم تان را زاه اندازی دوباره نمایید و دوباره مراحل upgrade را انجام دهید.

 • ممنونم عالیه

 • این setup مادر برد کجاست؟
  چطوری تغییرش بدیم خب؟
  ممنون
  ——————–
  پاسخ:
  پس از روشن کردن دوباره سیستم دکمه Delete یا F2 یا F 12 را نگه دارید.

 • سلام… من لپ تاپ hp pavillion g6 دارم . میخوام ویندوزشو عوض کنم ولی اطلاعات زیادی ندارم میشه کمکم کنید؟ مثلا تنظیمات بوت و نصب درایورها و کارت گرافیک

  • سلام
   تمامی بخش های نصب ویندوز در همین پست توضیح داده شده است
   اگر با مشکلی روبه رو شدید پیام بگذارید

 • سلام عزیزم مشکل من اینه که ویندوز رو که عوض کردم هی اخطار میده میگه که ویندوز فعال نیست و شماره سریال رو وارد کن اما من نه شماره سریال دارم و نمیدونم از کجا بفهمم که شماره سریالش چیه تا واردش کنم

  با تشکر
  ——————————-
  پاسخ:
  نرم افزار ویژه کرک ویندوز را دانلود کرده و بر اساس راهنمایی های سایتی که نرم افزار را از آن دریافت کرده این مراحل فعال سازی را انجام دهید

 • سلام ….به یک مشکل برخوردم….تا به حال بارها ویندوز های مختلف و روی سیستم های گوناگونی نصب کردم…اما این بار که خواستم روی لپ تاپ کهasus k45vd -vx117 هستش به مشکلی برخوردم…چند نوع دی وی دی را هم امتحان کردم همگی همین ارور را میدن…لطفاً کمکم کنید…
  windows can not be instslled to this disk.the disk may failsoon.if other hard disks are available , instal windows to another location

  من تمام پارتیشن ها رو دلیت کردم و از اول میخوام پارتیشن بندی و نصب کنم… هیچ اطلاعات مهمی هم ندارم
  ——————————-
  پاسخ:
  به کمک نرم افزار های پارتیشن بندی هارد که به صورت بوت اجرا می شوند هاردتان را پارتیشن بندی نمایید سپس اقدام به نصب ویندوز کنید.

 • آقا حلء دمتون گرم

 • با سلام و مسیی از راهنمائیتون
  یا علی و در پناه خدا

 • سلام خسته نباشید

  ببخشید یه سوالی داشتم ،البته میدونم شاید اینجا جاش نباشه ،ولی خیلی مهمه ، لطفا جواب بدین :
  وقتی که ما یکسری از صفحات سایتی را ذخیره (سیو )میکینیم ،چطور میتوانیم یک قسمت از این ها رو (یک صفحه از سایتی )رو علامت گذاری کنیم؟( مثل کار ماژیک که روی برخی از خط های کتاب میکشیم )یهنی مثلا من همین صفحه رو خوندم و CTRL+S میزنم تا صفحه ذخیره بشه تا بعدا بخونم ولییییی از طرفی چون یک قسمتش مهمه ((مثلا جایی که نوشته اید :ااگر میخواهید که ویندوزی که قبلا نصب کرده اید را تعمیر ….. روی دکمه “Install now” کلیک کنید.)) میخوام چیزی مثل ماژیک بکشم که همیشه هم همانطور بماند که هر وقت این صفحه رو باز کردم ببینم که کجاش مهمه و… .
  مرسی
  ————————-
  پاسخ:
  سلام
  به کمک دستورات اچ تی ام ال(html) قادر خواهید بود این کار را انجام دید.
  یک راهنمایی اگر وبلاگ دارید ابتدا فایلی که ذخیره نموده اید را به کمک نوت پد ویندوز باز کرده و سپس کپی کنید و در بخش ویرایش متن وبلاگتان وارد کنید حال هر بخشی که هدف تغییر رنگ آن را دارید را برگزیده و ویرایش نمایید.

 • سلام خسته نباشید کامپیوترمحل کارمو بردیم بیرون دادیم دوباره روش ویندوز۷ نصب کردن حالا که آوردیم نمیدونم چه سی دی هایی رو روش نصب کنم ؟؟؟ آخه فقط فونت های اولیه خود ویندوز روشه ، اصلا نمیتونم دانلود انجام بدم ، از طریق یاهو اصلا نمیتونم وارد ایمیلم بشم ، فایل های صوتی وتصویری هیچکدوم اجرا نمیشه خلاصه کامپیوترم کاملا خامه
  لطفا راهنماییم کنید .
  باتشکر
  ————————-
  پاسخ:
  از اینترنت فونت های مورد نیاز تان(فونت های سری B) را دریافت کرده و نصب نماید. اینترنت دانلود منیجر(IDM) برای دانلود از اینتر نت مناسب خواهد بود. ورژن ۹ یاهو مسنجر را نصب کنید البته در ورژن نهایی یاهو مشکل حل شده است.KMPlayer نیز برای اجرای فایلهای صوتی و تصویری

 • من یه هارد جدید گرفتم می خوام روش سون نصب کنم اما بعد از رد شدن ولکام زمان انتخاب درایو ارور میده و هیچ کدوم از درایوهارو نمی خونه و هنگام نصب ویندوز ۸ هم همین مشکل رو دارم ولی xp راحت روش نصب میشه
  در ضمن از یه فرو شنده سوال کردم گفت وقتی یه هارد جدید میخری برای نصب ویندوز سون باید یه تنظیماتی انجام بدی چون بعضی هارد ها ویندوز سون رو نمیشناس !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ————————-
  پاسخ:
  به کمک نرم افزار پاراگون پارتیشن منیجر(که به صورت بوت اجرا می شود) هاردتان را یک بار فرمت و پارتیشن بندی نمایید و برای اجرای بهتر سیستم عامل بر روی هارد حتما آن را توسط ویندوز پارتیشن بندی مجدد کنید.

 • سلام عالی بود .فقط یک مشکلی دارم من اتان ۲ تا ویندوز دارم که یکی ۷ و یکی xp که موقع روشن کردن رایانه xpبالا نمی اید و میخواهم پاکش کنم و فقط ویندوز سون را داشته باشم . چگونه xp را پاک کنم
  ———————–
  پاسخ:
  سلام
  به این پست مراجعه کنید

 • با سلام و خسته نباشد
  من بوتم رو روی سی دی رام میگذارم و بعدf10رو میزنم سیو میکنه و میاد ولی جایی ک سی دی لود میشه و باید دکمه ی اینتر رو بزنم و برم برای نصب کیبوردم از کار میوفته و نمیتونم برم نصب کنم
  قابل توجه اینه ک قبلا کیبوردم کار میکرد ولی الان نه
  خواهش میکنم جوابمو بدین چون خیلی گیرم……
  ————————
  پاسخ:
  سلام
  سیم کیبوردتان را از سیستم جدا کنید و دوباره نصب نمایید

 • با سلام خدمت شما عزیزان زحمت کش من خودم ترم دو رشته IT هستم ولی ویندوز بلد نبودم نصب کنم ممنون از این زحماتتون

 • سلام و خسته نباشید
  من قبلا ویدوز روی لب تابم نصب کردم ولی با یک اشتباه دوباره ویندوزش بریده.الان یه مشکل دارم اینکه توی نصب ویندوز۷ بعد از زدن ENTER . قسمت انتخاب زبان و زبان کیبورد… نمیاد و یه راست میره واسه SETUP و فقط قسمت انتخاب نوع ویندوز یعنی WINDOWS 7 64 BIT , … و بعد انتخاب درایور میاد و میره واسه INSTALL WIMDOWS تو قسمت INSTALLING UPDATE ارئر میده.لطفا کمکم کنید
  ———————–
  پاسخ:
  سلام
  خطایی که نمایش داده می شود را بنویسید.
  توسط DVD دیگری ویندوزتان را نصب کنید.

 • سلام با تشکر از زحمات شما
  من برای اولین بار که میخوام ویندوز نصب کنم
  لپ تاپم ویروسی شده کل زندگیمو مختل کرده خیلی به کمک احتیاج دارم
  بعد از صفحه ای که مینویسه windows is loading files… ,پیغام error میده
  سعی میکنم error رو براتون بنویسم ولی الان یادم نیست درست چی بود.نمیدونم چیکار کنم!!!
  ——————————
  پاسخ:
  سلام
  DVD نصب ویندوزتان را عوض کنید. احتمالا مشکل برطرف خواهد شد.

 • ممنون از دقت نظر و مطالبی که میذارین

 • مرسی

 • خیلی خوب بود ممنون

 • واقعا از سایت خوبتون ممنون

 • دستتون درد نکنه اموزش کاملی بود

 • سلام من ویندوزمو برای اولین بار خودم نصب کردم برای اینکه my compuer رو ببینم چیکار کنم
  —————-
  پاسخ:
  سلام روی دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه آخر را انتخاب نمایید در سمت راست پنجره به نمایش در آمده روی change desktop icon کلیک کرده و در پنجره بعدی با تیک دار کردن آیکنها و فشردن دکمه OK آیکن مورد نظرتان به دسکتاپ افزوده خواهد شد.

 • سلام
  چ ویندوزی بهترینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون
  —————-
  پاسخ:
  سلام
  ویندوز ۷ تمامی کارهایی که بخواهید با سیستم تان انجام دهید را در خود دارد. البته هنوز ۸ مشکلاتی در خود دارد که پس از برطرف شدن آن توسط ماکروسافت نسبت به ویندوز ۷ قابلیتهای بیشتری را خواهد داشت.

 • با تشکر از اطلاعات شما
  اگه ویندوز فعال نباشه اتفاق خاصی میفته؟
  —————
  پاسخ:
  پس از ۳۰ روز کاملا غیر فعال خواهد شد.

 • سلام.من یه مشکلی که داشتم موقع نصب ویندوز تو یکی از مراحلش میمونم و هر چه قدر وامیستم به مرحله بعد نمیره میخواستم کمکم کنید و بهم بگید مشکل از کجاست.این مرحله ” ۶″هست وبعد از انتخاب گزینه “Custom advanced همون جا میمونه و به مرحله بعد نمیره.
  ——————
  پاسخ:
  بیشتر مشکلات همانند این مشکل مربوط به هارد یا DVD نصب ویندوز است درایوی که ویندوز را در آن نصب خواهید کرد را چند بار فرمت کرده اگر باز هم مشکل پابرجا بود DVD ویندوزتان را تعویض نمایید.

 • من ویندوزم۷ اصل میخوام بدونم اگه ویندوز بریزم ممکنه برنامه هاشو ساپرت نکنه
  —————-
  پاسخ:
  ویندوز ۷ مشکلی در رابطه با پشتیبانی از نرم افزار ها ندارد.

 • دستون درد نکنه.یه مشکل کوچیک تو نصب داشتم که برطرف شد با این نصب تصویری

 • سلام بعد از اینکه روی ADVANCE BIOS FEUTURE را باز کرده و روی گزینه FIRST BOOT DEVICEکلیک میکنیم و سی دی رام را انتخاب می کنیم و یس می زنیم باقی مراحل را از روی سی دی نخوانده و ویندوز بالا می آید علت چیست آیا مشکل سخت افزاری دارد یا نرم افزاری با تشکر
  ————————–
  پاسخ:
  سلام
  توسط کلید F10 بایوس تان را ذخیره نمایید.
  هنگامی که رایانه بارگذاری مجدد شد به محض دیدن Press any key to boot from cd room یکی از کلید های صفحه کلید را بفشارید.

 • سلام خسته نباشید خواستم درموردنصب deives managerکه بعدازاتمام ویندوزباراست کلیک کردن آیکون کامپیوترانجام میشه توضیح بدین

 • باسلام
  لطفا روش کامل پارتیشن بندی را هم توضیح دهید باتشکر

 • سلام
  من ویندوز ۷ نصب کردم ولی درایور صداش نصب نشده و ماردبوردم هم ASUS P5AD2-E هست و این مادربورد درایور صدا برا ویندوز ۷ و ویستا ندارد حالا باید چیکار کنم تا بتونم نصب کنم؟
  با تشکر
  ————————
  پاسخ:
  سلام
  در این سایت http://www.driverguide.com جستجو کنید.

 • سلام ممنون از سایت خوبتون
  من به تازگی ویندوز سون نصب کردم ولی بالا نمیاد وقتی سی دی ویندوز و بذارم بالا میاد؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   مراحل نصب را با دقت بیشتری انجام دهید.
   مشکل تان برطرف خواهد شد.

 • با سلام خسته شده بودم از تعویض ویندوز اگر طز تهیه ویندوز اورجزنا را هم توضیح دهید و قیمنش را هم بنویسید عالی میشود

  • شوربختانه در ایران نمیتوان ویندوز اصل خریداری نمود.
   تقریبا ۲۰۰ دلار
   ویندوز های کرک شده از نظر کارایی تفاوت چندانی با نسخه اصل ندارند. اگر در نصب آن دقت شود!

 • سلام خسته نباشید سوالی داشتم
  ممنون میشم اگه ج دهید
  من ویندوز ۷ زو نصب کردم اما برای بالا اوردن ویندوز باید کلید f1 بزنم
  میخواستم بدونم برای اتوماتیم اوردنش بدون نیاز به این کلید چکار کنم؟

  • سلام
   ساده ترین راه کار
   ویندوز جدیدی نصب کنید و حتما در مراحل نصب درایو C را فرمت نمایید.

 • سلام
  من رفتم تو این سایت که گفتید http://www.driverguide.com ولی باز هم برا ویندوز ۷ درایور صدا نداشت فقط برا این ویندوزها داشتWin 2000 Workstation, Win 2000 Server, Win XP Home, Win XP Pro, Win 2003
  اگه دوباره راهنمایی کنید ممنون میشم. آیا میشه از درایور این ویندوزها برایه ویندوز ۷ استفاده کرد.

  از راهنمایی های که می کنید تشکر می کنم

  • سلام
   نام مادربوردتان را در گوگل جستجو کنید. به احتمال فراوان در چند سایت نخست درایور های مورد نیازتان راخواهید یافت.
   برای جستجو از واژه های زیر بهره بگیرید.
   Sound Card Driver for ASUS P5AD2-E

 • سلام.ممنون از راهنماییتون.ولی من چند تا dvd ویندوز ۷ عوض کردم.ولی بازم جواب نداده .از کجا بفهمم که مشکل هاردم چیه و چه طوری درستش کنم. ممنون از مطالب خوبتون….
  راستی وقتی به مرحله ای که باید درایو c را فرمت کنم نمیرسم و در مراحل قبل میمونم چه طوری درایو را چند بار فرمت کنم.راهنمایی کنید.ممنننننننون

  • سلام
   برای آگاهی از مشکل هاردتان از نرم افزار پاراگون پارتیشن منیجر که به صورت بوت اجرا می شود کمک بگیرید.

 • باتشکرازشمالطفابفرماییدویندوز قبلی درچه مرحله ای پاک میشه

  • به صورت دستی در مراحل نمایش پارتیشن ها ویندوز قبلی را پاک کنید.

 • سلام خسته نباشین:
  وقتی میخواهم ازیک درایو فضاشو کم کنیم وبه یک درایو دیگه بدیم باید چکار کنیم؟

  • سلام
   بارها و بارها در بخش نظرات این مورد سوال شده است لطفا قبل از نوشتن سوالتان دیدگاه ها را بخوانید.
   به کمک نرم افزار های پارتیشن بندی این کار امکان پذیر است.

 • سلام من تموم سایتها رو گشتم ولی درایور صدا برا ماردبورد ASUS p5ad2-eرا برای ویندوز ۷ پیدا نکردم خواهشا اگه شما می تونید پبدا کنید برامن بفرستید یا تو سایت قرار بدهید
  با تشکر

  • سلام
   از درایور پک های موجود در بازار استفاده کنید.

 • با سلام درود
  خیلی عالی بود مرسی و یک جمله زیبا هست که میگه تونل ها به ما آموختند در دل سنگ ها هم راهی برای عبور هست ممنون داش مهدی

 • با سلام چرا وقتی ویندوز سون را نصب می کنم بدون نصب هیچ نرم افزار دیگری ۹ گیگ از درایو c اشغال
  می شود ؟ مگر نباید ۳ تا ۴ گیگ اشغال شود؟ با تشکر .

  • سلام
   خیر
   درایو ویژه نصب ویندوز دست کم باید دارای ۳۰ گیگابایت اندازه باشد.

 • سلام ممنون از سایت خوبتون من یه مشکلی دارم اینکه بعد از نصب ویندوز منوی startوبغیه چیزام خیلی بزرگ شدن خوشحال میشم اگه زود جوابمو بدید…

  • سلام
   ممکن است کارت گرافیکتان به درستی نصب نشده باشد.

 • سلام.میتونید راهنمایی کنید که چرا سیستمی که قبلا ویندوز۷ داشته را نمیشه دوباره ۷روش نصب کرد اما ویندوز XPرا میشه.وقتی میخوام۷نصب کنم وقتی یکی از دکمه های کیبورد را میزنم به جای رفتن به مرحله۱صفحه SAFE MODEرا میاره در ضمن ازچند ویندوز ۷ مختلف استفاده کردم بازم همین مشکل را دارم حتی با ویندوزXPدرایورها را پاک کرد.

  • سلام
   به کمک نرم افزار پاراگون پارتیشن منیجر (که به صورت بوت اجرا می شود)هاردتان را فرمت کنید.به گمان بسیار مشکلتان برطرف خواهد شد

 • با سلام . مدتی است تاریخ و ساعت ویندوز ۷ لپ تاپم به روز نیست مثلا وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم در ابتدا پیغام خطا میده که با زدن دکمه F1 ویندوز بالا میاد ولی تاریخ ۲۰۰۸ رو نشون میده که هر سری مجبورم تاریخ و ساعت رو به روز کنم همچنین برای نصب هر نوع انتی ویروسی پیغام خطا یا REBOOT میده. به نظر شما مشکل چیه و ایا لازم هست ویندوز رو مجدد نصب کنم؟

  • سلام
   نصب ویندوز جدید مشکل تان را حل خواهد کرد

 • سلام من یک انتی ویروس est nod 32نصب کردم
  اما بعد توسط خود نرم افزار فرمتش کردم
  به طور کامل پاک نشده
  داخل کنترل پنل هم نیست که حذفش کنم
  پوشه داخل برنامه های درایو c با نام est خالیه
  اما در نوار پایین کامپیوترم و در قسمتcustomize دیده میشه و فعاله
  چطور به طور کامل پاکش کنم
  مرسی

  • سلام
   با کمک نرم افزارهای آن ایناستالر

 • سلام خیلی ممنون از مطالب خوبتون مفید بود ممنون

 • سلام
  مرسی
  لطفا حجم پارتیشن مناسب رو بگین….برا pc که بار اوله ویندوز نصب میشه؟؟

  • سلام
   برای درایو c حجم مناسب باید بین عدد ۳۰ تا ۵۰ گیگا بایت باشد

 • مررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر۳۰
  عالی بود داداش

 • سلام من یک لپ تاپ دارم که ویندوزش پیام اکتیو میده و تصویر زمینه اش سیاه شده لطفا به من بگید چکار کنم. با تشکر

  • سلام
   نرم افزار اکتیو ویندوز را از سایت های دانلود دریافت کرده و اقدام به فعال سازی ویندوز تان نمایید

 • با سلام و خسته نباشید.ممنون از شما وسایت خوبتون که مشکل همه را حل میکنید.
  آرزوی موفقیت برای شما

 • سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیزم ;-)
  من الان رو سیستمم ویندوز xp دارم میخوام به ویندوز ۷ تغییرش بدم ..
  رم ۱گیگ/گرافیک ۱۲۸/cpu2.5 fullcach/
  حالا سوالم اینه .. الان حجم درایو C که ویندوز نصبه ۱۶ گیگه .. میخوام از درایو E که ۲۶ گیگ هستش و ۱۱ گیگ خالی داره ۶ گیگ بردارم .. (ینی از فضای خالیش ۶گیگ بردارم)
  اطلاعات درایو E که پاک نمیشه؟

  • سلام
   برای نصب ویندوز گرافیک سیستم تان کم است
   با کمک نرم افزار های پارتیشن بندی این کار امکان پذیر است

 • سلام
  کامپیوتر رومیزی دارم و ویندوز ایکس پی نصبه روش میخوام سون نصب کنم
  آیا اطلاعات درایوهای دیگر غیر از c پاک میشه؟
  اگر در حین نصب به مشکلی برخوردم آیا اطلاعات درایوها پاک میشه؟
  اگر در حین نصب به مشکلی برخوردم میتونم با ریست کردن به ویندوز قبلی برگردم؟

  • اطلاعات درایو های دیگر پاک نخواهند شد
   همه پرسش های شما پاسخ منفی دارند
   خیر

 • سلام ویندوز تازه نصب کردم بلند گو سالم است اما صدا نمیاید راهنمای کنید

  • سلام
   درایو های سخت افزار سیستم تان را نصب نمایید

 • خدا خیرت بده

 • واااای یعنی من تا حالا ویندوز نصب نکرده بودم،
  چه کار استرس داریه، همش استرس داشتم هاردم اطلاعاتش نپره!
  الان تموم شدش و خیالم راحته!
  :)
  فقط ی سوال قسمت اکتیویشن گفتین که تیک کنار automatically activate windows when I am online باشه؟ نباید تیکشو برداریم؟
  من روی حرف شما گذاشتم بمونه. کرک ویندوز داخل دی وی دی بود، الان هم وقتی توی قسمت سیستم میبینم نوشته که ویندوز اکتیو شده است.
  ایشالا که چرخ این ویندوز ی ی سالی برام بچرخه.
  ممنونننن.
  دمتون هم گرم!

 • ببخشید من وقتی بوت میکنم بعد از starting windosصفحه مانیتو کاملا سفید میشه لطفا کمکم کنید

  • احتمالا مشکل سخت افزار دارید

 • درکمپیوترمن ویندوزxpنصب است اما مشکل زیاد دارد.ویروسی شده است،میخواهم ویندوز۷رانصب نمایم درصورتکه داتایم ازبین نرود بایدچی کارکرد؟

  • اطلاعات درون درایوی که ویندوز در آن هست را در درایوی دیگر کپی کرده و ویندوز جدید را نصب نمایید

 • سلام خسته نباشید من می‌خواهم با حافظه یه لپتاپم یک باک از ویندوز۷ بگیرم لطفا کمکم کنید مطلبتان هم عالی‌ بود اگه میتوانید برای ایمیلم ارسال کنید.

 • سلام اقا مهدی من یه سوال داشتم می خواستم بپرسم تو هر درایوی ویندوز نصب میشه

  • سلام
   بله

 • سلام.ممنون از توضیحاتتون.من خیلی از دیدگاه ها رو خوندم ولی بازم چندتاسوال دارم.
  اول اینکه توسایت هایه دیگه دیدم که سیستم رو ری استارت میکردن و یه صفحه ی مشکی میومد.روشی ک کاملا متفاوت بود.فرق این دو روش چیه؟کدوم بهتره؟

  بعداینکه اگه بخواییم اطلاعات پاک نشن بایدupgrade رو بزنیم.(طبق گفته هاتون)در اینصورت دریاو cخودکار پاک میشه؟

  بازم تشکر:]

 • سلام.خسته نباشی.ممنونم

 • با سلام
  من ویندوزم رو از ۷ به ۸ و از ۸ به ۸٫۱ ارتقاء دادم (آپگراید) کردم ولی اگه بخوام از ۸٫۱ به ۷ برگردم باید چی کار کنم؟
  نمیخوام نرم افزار هام و اطلاعاتم پاک بشن. ممنون میشم اگه سریع جواب منو بدهید .
  با تشکر

  • سلام
   راهی وجود ندارد دوباره باید ویندوز نصب کنید
   تنها کاری که باید انجام دهید از اطلاعات تان کپی تهیه کنید

 • سلام ممنون از اینکه وقت میزازید و سوالات را جواب میدید
  وقتی میخوام هرعکسی را باز کنم میگه windows cannot findوباز نمیشه چی کار کنم

  • سلام
   ویندوز تان را آپدیت نمایید

 • سلام.من ویندوز عوض کردم بعدش درایورها رو نصب کردم بعد شروع کردم به نصب نرم افزارهای مورد نظرم نمی دونم چی شد دیگه سی دی رامم کار نمی کنه یعنی سی دی رو می ذارم نشونش نمی ده تازه فلش هم به لپ تاپ می زنم پیغام فرمت میاد فرمت هم می کنم باز هم داخل فلش رو نشون نمیده.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  • سلام
   برخی از مشکلات این چنینی برای برطرف شدن نیاز به صرف ساعت های طولانی و دشوار هست
   ویندوز جدیدی نصب کنید

 • سلام.وقتیکه دارم ویندوز ۷ نصب می کنم. بعد اینکه install now رو میزنم. پیغام میده select the deriver to be installed. چکار باید کنم؟ خیلی ممنون.

  • سلام
   درایور ها را نصب نمایید

 • با عرض سلام وخسته نباشید.من مشکلی که دارم اینه که هر وقت میخوام ویندوز۷ روی لپ تاب عوض کنم آخرای نصب Errorمیده:windows Error Recovery ومدام لپ تاب خاموش و روشن میشه.ولی ویندوز۸ بدون هیچ مشکلی نصب میشه.خواهش میکنم کمکم کنید.

  • سلام
   DVD ویندوز تان را تعویض کنید

آگهی

تولبار سایت

لطفا برای دسترسی راحت تر به سایت ما این ابزار را روی مرورگر خود نصب نمایید.
Get our toolbar!

برچسب ها

++Boland C 7 windows Calculator Learning Setup Windows 8 pckomak Sticky Notes آموزش آموزش ++Borland C آموزش ترفند ویندوز8 آموزش رایانه آموزش زبان برنامه نویسی C آموزش ساختن وبلاگ آموزش ساخت وبلاگ جدید آموزش شبکه و اجزای آن آموزش نصب ویندوز 7 آموزش نصب ویندوز8 آموزش های برنامه نویسی تحت وب آموزش های تعمیر و سوالات سخت افزاری آموزش کامل شبکه آموزش گام به گام زبان C آموزش گام به گام زبان برنامه نویسی آموزش گام به گام زبان برنامه نویسی C آموزش گام به گام شبکه آموزش گام به گام نصب ویندوز 7 ترفند سه بعدی دیدن سایت ترفندهای جالب ویندوز8 ترفندهای ویندوز8 تفاوت بین دو زبان Html و Xhtml تفاوت های زبان های برنامه نویسی دیدن سه بعدی صفحات سایت زبان C سه بعدی کردن صفحات سایت ماشین حساب حرفه ای ماشین حساب مهندسی ماشین حساب ویندوز نرم افزار Sticky Notes نرم افزار ویندوز نرم افزار یادداشت موارد مهم نصب ویندوز نصب ویندوز 7 نکات جالب ویندوز نکته ای جالب و عجیب در ویندوز نکته ای عجیب در ویندوز نکته های عجیب ویندوز پی سی کمک

آمار سایت

 • کاربران حاضر: 3
 • بازدید امروز: 508
 • بازدیدکننده امروز: 200
 • بازدید دیروز: 2048
 • کل دیدگاه‌ها: 1059
 • کل کاربرها: 105
UA-37772220-1
به پی سی کمک امتیاز دهید: